tud_cover

Tudomány az éterben

2020. május 11.

Tudományos ízelítő: konferencia beszámolók és publikációk Kollégáinktól

#együttújra

Karunk oktatóját, dr. Sulyok Mártont, az Ankarai Társadalomtudományi Egyetem (Ankara Social Sciences University) emberi jogi kutatócsoportja kérte fel a "Current Debates on Human Rights" (Az emberi jogokkal kapcsolatos aktuális viták) című, s világszinten 69 egyetem és több mint 60 ország emberi jogokkal foglalkozó kutatóit megmozgató emberi jogi munkában való részvételre.

#tudományakoronaidején

Ennek eredményeképp az ELTE és PPKE mellett az SZTE jogi kara is reprezentált e nemzetközi kérdőíves kutatásban.

A kutatócsoport 2020. áprilisában tette nyilvánossá a projekt weboldalát, amelyen a kérdőívekre adott válaszok és számos video-interjú is megtekinthető. Az oldal az alábbi címen érhető el: https://humanrightsproject.asbu.edu.tr/en

Az érdeklődők olyan kérdésekre kaphatnak választ a közreműködő kutatóktól, mint:

1. Ki tekinthető embernek az emberi jogok modern fogalma szerint?

2. Vannak-e az ország alkotmányában olyan az emberi jogokat védő rendelkezések, amelyek ellentmondanak a társadalmi valóságnak?

3. Vannak-e a jogrendszerben olyan mechanizmusok, amelyek a magánszemélyek által elkövetett emberi jogsértésekkel szemben jelentenek megoldást?

Korábbi bejegyzések: