440!

2019. január 17.

Egyes szakjainkra csökkentek az állami ösztöndíjas ponthatárok

A 2019. évi rendes felvételi eljárásban meghirdetésre kerültek a miniszter által meghatározott, az egyes szakokon irányadó, állami ösztöndíjas képzésre való felvételhez szükséges ponthatárok. Jó hír, hogy két szakunk estében is csökkent ez a ponthatár a korábbi évekhez képest: a jogász szakra felvételizők 460 pont helyett 440 ponttól, a nemzetközi tanulmányok alapszakra felvételizők a korábbi 465 pont helyett 455 ponttól állami finanszírozást kaphatnak. Ez – az SZTE ÁJTK kapacitásaiból kiindulva – azt jelenti, hogy aki ezeket a ponthatárokat eléri a felvételi eljárás során, biztosan állami ösztöndíjjal nyer felvételt a szegedi jogi karra.

A Kar szakjaira közzétett állami ösztöndíjas minimum pontszámok 2019-ben:

- jogász osztatlan mesterszak: 440 pont

- munkaügyi és társadalombiztosítási igazgatási alapszak: 410 pont