OTDK_cover

Beszámoló a XXXIV.Országos Tudományos Diákköri Konferenciáról

2019. április 17.

A 2019. április 10-e és 12-e között a Pázmány Péter Katolikus Egyetem által szervezett XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Állam- és Jogtudományi Szekciójában a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kara 30 versenyzővel és 18 opponenssel vett részt. A háromnapos rendezvény során sikeresen szerepeltek Karunk hallgatói, ugyanis 12 tagozatban összesen 16 versenyzőt díjazott a dolgozatáért a rangos zsűri.

15878747_page

A színvonalas verseny fényét emelték a rendezők által biztosított kísérőprogramok. A megnyitóra ugyanis az Olasz Kultúrintézet termében került sor, amely egykor a Képviselőház épületeként szolgált. Az állófogadások különleges hangulatát a Magyar Nemzeti Múzeum díszterme biztosította, amely a Főrendi Ház egykori ülésterme volt, így a 19. század második felének országgyűlési termeinek vendégszeretét élvezhették a rendezvény résztvevői. A versenyláz alól felszabadult hallgatók csütörtök este dunai hajózás keretében kapcsolódhattak ki, amely örök emlék maradhat minden versenyző és opponens számára!

25875745_page

Ezúton gratulálunk minden versenyzőnek, opponensnek és felkészítő tanáraiknak, valamint köszönjük a szervező intézmény remek, minden igényt kielégítő munkáját!

Pétervári Máté

I. helyezettek:

Balaton Anna Lívia: Innovatív börtönépítészet. A ma ötlete, a holnap börtöne

Botos Mihály Bálint: A veszélyes üzemi felelősség jogtörténeti vizsgálata, különös tekintettel a bírói joggyakorlatra

II. helyezett:

Krusóczki Bence: A Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara szerepe a tisztességtelen versenycselekmények kapcsán

III. helyezettek:

Horváth Regina: Az okoseszközök világának kockázatai a GDPR tükrében, avagy mennyire vagyunk biztonságban?

Pokker Zoltán Péter: A mesterséges intelligenciával rendelkező robotok jogi szabályozása, különös tekintettel az élethez való jog sérelmére

Prikkel Petra: Kriptoadó, avagy a XXI. század bányaadója

Salgó Nóra: A bírói függetlenség összehasonlító megközelítésben

36585874_page

Különdíjasok:

Batiz Krisztián: Az akaratszabadság kérdésének büntetőjogi jelentősége

Báró-Farkas Csaba László: A párbaj megítélése hazánkban a Csemegi-kódex után, angolszász kitekintéssel. Felülírhatja-e a társadalmi elvárás a törvényi normát?

Bécsi Botond László: Hatékony védelemhez való jog az új büntetőeljárási törvény tükrében

Kardos Vivien Kata: Jogi informatikai trendek vs. hallgatói valóság

Nagy Botond: A bírák kiválasztásának összehasonlító vizsgálata

Németh Kata: A büntetőeljárás nyilvánosságának jogszabályi hátterében húzódó alapjogi kollíziók feltárása, különös tekintettel az ágazati titokvédelemre