boritokep_1

Nemzetközi jogtörténeti konferencia a hivatásrendek történetét vizsgáló Államtudományi Kutatóműhely keretében

2018. július 05.

2018. június 14-én és 15-én „Historical and Comparative Examination of Legal Professions in Jurisdiction and Administration” címmel kétnapos nemzetközi konferenciát szervezett a Szegedi Tudományegyetem Magyar Jogtörténeti Tanszéke a Szegedi Akadémiai Bizottság székházában.

012365859868555page

A rendezvény a „Hivatásrendek történetének vizsgálata az igazságszolgáltatásban és a közigazgatásban” elnevezésű Államtudományi Kutatóműhely keretében valósult meg. A kutatócsoport tagjai mellett horvát, szlovák, német és lengyel kollégák mutatták be a jogászi hivatásokhoz kapcsolódó legfrissebb kutatásaikat, amely eredményeképpen lehetőség nyílt a magyar történeti intézmények összevetésére a szomszédos országok szabályozásával.

2598685855page

A tudományos tanácskozás a Nemzeti Közszolgálati Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem együttműködésének köszönhetően a KÖFOP-2.1.2.-VEKOP-15-2016-00001 – „A jó kormányzást megalapozó közszolgálat-fejlesztés” című projekt támogatásával valósult meg. A rendezvény programja az alábbi linken érhető el.