Doktoravato_2020

Online avatták fel az SZTE ÁOK doktorjelöltjeit is

2020. november 03.

10 habilitációs oklevelet állíthatott ki és 126 PhD-doktort avathatott fel a Szegedi Tudományegyetem a 2019/2020-as tanév tavaszi félévének végén, köztük az ÁOK-sokat is. Gratulálunk!

„Szeretettel köszöntjük a habilitált és az avatandó doktorokat ezen a rendhagyó ünnepségen” – fogalmazott Prof. Dr. Kónya Zoltán. Az SZTE tudományos és innovációs rektorhelyettese nyitotta meg az SZTE online doktoravató ünnepségét. A rendezvényről videó készült, amely itt elérhető.

Az Szegedi Tudományegyetem Habilitációs Bizottsága 10 habilitált doktor címet ítélt oda. Az SZTE Doktori Tanácsa az SZTE Állam- és Jogtudományi Karon 3, az Általános Orvostudományi Karon 42, a Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karon 16, a Gazdaságtudományi Karon 4, a Gyógyszerésztudományi Karon 11, a Természettudományi és Informatikai Karon 50 doktori fokozatot adományozott – jelentette be az SZTE rektorhelyettese.

Habilitált doktori címet kapott az Általános Orvostudományi Karról:

Dr. habil. Erős Gábor (SZTE ÁOK), Dr. habil. Hartmann Petra (SZTE ÁOK), Dr. habil. Sághy László (SZTE ÁOK)

Prof. Dr. Vécsei László akadémikus, az SZTE Egyetemi Doktori Tanács elnöke közölte: „Tisztünknél fogva kinyilvánítjuk, hogy tudományos felkészültségüket előttünk bebizonyították, ezért a Szegedi Tudományegyetem nevében, végzettségük elismeréseként Önöknek doktori tudományos fokozatot adományozunk. Felruházzuk Önöket mindazokkal a jogokkal és kiváltságokkal, amelyek a jogszabály erejénél fogva a doktori fokozat viselőit megilletik. Önöknek most már kötelességük lesz, hogy szaktudományuk tovább művelésével a Szegedi Tudományegyetem tisztességére szolgálják embertársaik javát.”

PHD tudományos fokozatot szerzett az Általános Orvostudományi Karról:

Dr. Balla Zsolt, Dr. Berczeli Orsolya, Dr. Bozó Renáta, Dr. Büki Alexandra, Dr. Decsi Gábor Sándor, Dr. Djirackor Luna Kutiti, Dr. Fanczal Júlia, Dr. Garaminé Dr. Pákai Eszter, Dr. Göbölös László, Dr. Harmati Mária, Dr. Havasi Katalin, Dr. Hermann Bianka Edina, Dr. Hompoth Emőke Adrienn, Dr. Kárpáti Krisztina, Dr. Jakab Andrea Emese, Dr. Kincses Annamária, Dr. Kincses Bálint, Dr. Kiss András Attila, Dr. Kozák Gábor, Dr. Kormányos Árpád, Dr. Körtési Tamás, Dr. Lóderer Zoltán, Dr. Mácsai Lilla, Dr. Márton Virág, Dr. Moldován Norbert, Dr. Nagy Anett, Dr. Nagy Géza Róbert, Dr. Nagy Roland, Dr. Pajer Viktor, Dr. Párduczné Dr. Szöllősi Andrea, Dr. Rafai Tímea, Dr. Ruszkai Zoltán, Dr. Szabó Balázs, Dr. Szabó Júlia Dóra, Dr. Szél Edit, Dr. Taybani Zoltán Jamal, Dr. Tóth Emese, Dr. Tóth Zoltán, Dr. Vaduva Cristina Ioana, Dr. Vöröslakos Mihály, Dr. Zombor Melinda, Dr. Zsóri Gábor.