Több mint száz doktort avattak a szegedi egyetemen

2018. július 09.

Százkilenc doktort avattak a Szegedi Tudományegyetem hagyományos doktori oklevélátadó ünnepségen. Kilencvenhárman PhD-fokozatukat, tizenhatan habilitált doktori címüket vehették át június 29-én, pénteken a József Attila Tanulmányi és Információs Központban.

A legtöbben, összesen negyvennyolc hallgató a Természettudományi és Informatikai Karon teljesítette a PhD-fokozat megszerzéséhez szükséges követelményeket. Az Állam- és Jogtudományi Karról öt, az Általános Orvostudományi Karról huszonegy, a Bölcsészettudományi Karról tizenhárom, a Gyógyszerésztudományi Karról hat hallgató szerzett PhD-fokozatot.

Az avatottak névsora:

Habilitált doktori címek:

Dr. Bella Zsolt, Dr. Bogáts Gábor, Dr. Kis Erika Gabriella, Dr. Virok Dezső Péter

PhD tudományos fokozatok:

Dr. Altorjay Ábel Tamás; Dr. Miskolczi Gottfried; Dr. Bodnár Brigitta; Dr. Nagy András Csaba; Dr. Csabai Zsolt; Dr. Oravecz Kinga; Dr. Dobi Deján; Dr. Pipicz Márton; Dr. Gurabi Zsolt; Dr. Sárvári Károly Péter; Dr. Hári-Kovács András; Dr. Sasi Viktor; Dr. Károly Norbert; Dr. Tamás Zsuzsanna; Dr. Kiricsi Ágnes; Dr. Varga Béla; Dr. Kovács Gyula István; Dr. Varga-Bogdanov Anita; Dr. László Anna; Dr. Zsedényi Ádám Kornél; Dr. Marton Lívia

Forrás:SZTEinfo

• *