Szamarkand_borito

Az üzbég Szamarkandi Állami Egyetemmel kötött újabb együttműködést az SZTE Mezőgazdasági Kar

A Szamarkandi Állami Egyetem Agrobiotechnilógiai és Élelmiszerbiztonsági Intézetének igazgatója, Dr. DSc. Toshpulot Rajabov érkezett a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karára.

IMG_8258_1

Megismerte a Kar oktatási portfólióját, oktatási- és kutatási infrastruktúráját, meglátogatta a Tangazdaságot és tárgyalásokat folyatatott a Kar vezetőivel, munkatársaival: Dr. habil. Mikó Edittel, az SZTE Mezőgazdasági Kar dékánjával, Dr. habil. Monostori Tamással, a Növénytudományi és Környezetvédelmi Intézet vezetőjével, Dr. habil. Lantos Ferenc egyetemi tanárral, Dr. Benk Ákos főiskolai docenssel, Dr. Szarvas Adrienn adjunktussal, valamint Gera Magdolna kari Erasmus koordinátorral a jövőbeni oktatási és kutatási együttműködésekről, mobilitásokról. Toshpulot Rajabov egynapos látogatását hamarosan oktatási mobilitás követi a Szamarkandi Állami Egyetemen, Üzbegisztánban.