boritokep

Temesvárról érkezett héttagú küldöttség Karunkra az Erasmus+ program keretében

A UNIVERSITY OF LIFE SCIENCES ”KING MIHAI I” FROM TIMISOARA egyetemről érkezett szakmai küldöttség az SZTE Mezőgazdasági Karra.

IMG_2937

A Professor Mateoc-Sirb Nicoleta, Associate Prof. Mateoc-Sirb Teodor, Associate Prof. Tonea Elena, Associate Prof. Adamov Tabita-Cornelia, Lecturer Manescu Camelia-Maria, Assistant Professor Gordan Marius-Ionut, és a Chende Dragoș-Ciprian, mérnök alkotta temesvári delegációt Dr. habil. Mikó Edit dékán, Dr. Jani Péter, a Dékáni Hivatal vezetője, Prof. Dr. Makra László, professor emeritus, Dr. Duray Balázs, tudományos munkatárs, illetve Gera Magdolna, kari Erasmus koordinátor fogadta.

IMG_2970

A (ROHU) Interreg VI-A Románia-Magyarország határon átnyúló pályázat HORIZON-CL6-2024-COMMUNITIES-02-2-two-stage programja keretében zajló tanácskozás célja volt a regionális fejlesztési pályázat keretén belül új üzleti modellek kidolgozása, valamint a mezőgazdasági vállalkozások működési hatékonyságának javítása.

IMG_2959

Távlati cél továbbá, hogy a nemzetközi ellátási láncba nagyobb értékteremtési képességgel kapcsolódjanak be a mezőgazdasági vállalkozások, valamint hogy jobban megfeleljenek a környezetvédelmi és energetikai kihívásoknak.

IMG_2968

IMG_2958_