Boritokep

A hatodik helyezést szerezték meg az MGK-s Vásárhelyi Hódok az idei Vadászvetélkedőn

Debrecenben tartották a VIII. Felsőoktatási Vadászatvetélkedőt.

Darvak, alkonyok, Hortobágy. A magyar ősz hagyományos receptje. Hulló levelek között és emelkedett hangulatben vette kezdetét a VIII. Felsőoktatási Vadászatvetélkedő Debrecenben, ahol négy intézmény (Debreceni Egyetem, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, a Szegedi Tudományegyetem, a Sapientia Egyetem és a Zólyomi Műszaki Egyetem) 18 hallgatója versengett egymással.

received_1067622560568501

Az első napon több száz kérdésből álló teszt várt a diákokra zoológia, botanika, anatómia, vadászati ökonómia és jog, vadászati kultúra és etika, valamint természetvédelem témákban. A második, gyakorlati nap a Hortobágyi Mezőgazdasági és Turisztikai Zrt. területén zajlott.

PA140055

PA140053

A versenyzők lövészet, növényismeret, csapda-kezelés, trófeabírálat, vadásztatás és fegyver összeszerelés számokban mérhették össze tudásukat.

PA140063

PA140047

PA140046

PA140045

PA140039

PA140037_loveszet

PA140033

A vásárhelyiek kiemelkedően teljesítettek a növényismeret és vadásztatás feladatokban, a 9 csapatból a tisztes hatodik helyet sikerült megszerezni. Tapasztalatokkal és élményekkel gazdagodva készülünk a következő megmérettetésre. Külön köszönet a magasszintű szakmai programokért és vendéglátásért a szervezőknek, minden versenyzőnek szívből gratulálunk!

PA140028

Köszönjük hallgatóinknak és felkészítőiknek a részvételt!

Csapat: Vásárhelyi Hódok: Török Daniella III. vmh. BSc, Sisák Lilla III. vmh. BSc, Meszlényi Benedek III. vmh. BSc.

Felkészítők: Dr. Barta Tamás, adjunktus; Beier László, tanársegéd

Debrecen, Hortobágy, 2022.10.13-14.

A cikk szerzője: Beier László, tanársegéd (SZTE MGK Állattudományi és Vadgazdálkodási Intézet)