Gazdasági és Műszaki Főigazgatóság Ahol tudás és szándék találkozik

Publikus eljárások  --  Beszerzési és Szolgáltatási Iroda (szolgáltatások)

Ajánlattételi felhívás SZTE/2023/PSZ13502

A Szegedi Tudományegyetem (továbbiakban: Ajánlatkérő) nyílt beszerzési eljárást hirdet.

A beszerzés tárgya: „SZTE TTIK Gazdaság- és Társadalomföldrajz Tanszék Közösségi gyűlés előkészítése és lefolytatása PHOENIX (101037328) projekt keretében”
Ajánlat sorszáma: SZTE/2023/PSZ13502

Ajánlattételi határidő: 2023. november 23 14:15

Szállítás, teljesítés tervezett időpontja: 2024. január 13.

A beszerzés rövid ismertetője:

A beszerzés rövid ismertetése:

2 napos (hétvégén, 2*8 óra) közösségi gyűlés előkészítése és lefolytatása 50 fő lakossági résztvevővel.


A teljesítés helye: tervezetten Szent-Györgyi Albert Agóra 6722 Szeged, Kálvária sgt. 23. alatt., a helyszín biztosítása nem része az ajánlatkérésnek.


 A szakmai tartalom:

A közösségi fórum lényege, hogy Szeged Megyei Jogú Város által meghatározott időpontban 2024 január 12-13-án meghatározott számú résztvevővel a szegedi zöld átállás témakörében egy problémafeltáró-problémamegoldó közösségi gyűlés jöjjön létre, ahol a lakosok reprezentatív minta alapján mondják el a véleményüket és dolgozzanak ki meghatározott kérdésekben megoldási javaslatokat.


A közösségi gyűlés első napján meghatározott 5-7 témakörben különböző közösségi tervezési eszközök segítségével, melyeket részben a megrendelő javaslatai és kérései alapján állítanak össze, alaposan feltárják a várost érintő problémákat. Az alkalmazható módszerekről a megrendelő egy angol nyelvű összeállítást is biztosít a megvalósítók számára. Minden esetben a módszerek megválasztása a facilitátorok szakmai döntésére van bízva, melyet a megrendelővel egyeztetnek.


A megrendelő a megvalósítóval folyamatos kommunikációban, közösen alakítja ki a közösségi gyűlés rendszerét, de a szakmai megvalósításban alapvetően a megvalósító szakmai tapasztalata a mérvadó.


A közösségi gyűlés első napjának második felében és a második napján az azonosított és kifejtett problémák megoldására különböző módszerek segítségével a résztvevők adnak javaslatot a facilitátorok segítségével. Minden kérdéskör feldolgozására egy fő facilitátort kell biztosítson a teljesítést végző. A közösségi gyűlés ezen napjának a célja nem a problémák teljeskörű megoldása, hanem javaslatok kidolgozása – a problémákhoz a legjobban alkalmazkodva – arra, hogy a résztvevők hogyan látják megoldhatónak vagy mérsékelhetőnek az adott problémát.


Alkalmazható módszerek között lehet:

  • közösségi térképezés
  • word café
  • aktivitás és viselkedés térképezés
  • elérhetőségi audit
  • ötletbörze, brainstorming
  • problémafa, célfa
  • gondolati térképezés
  • helyzetrajz, rich picture
  • kártya technika
  • közös internetes munkafelület
  • egyszerű és többszörös döntés /szavazás
  • tevékenységtervezés
  • fókuszcsoportos megbeszélés

 

A módszerek kiválasztásánál a mellékelt Szeged Tangram iránymutató, de a megvalósító és a megrendelő közötti megegyezés alapján más módszerek is használhatók a megvalósítás során, mely a ToolBoxWP4 dokumentumban található meg. Ennek a dokumentumnak az összes eszköze belátás alapján, a megvalósító szakmai javaslatára, a megrendelővel való előzetes egyeztetés alapján felhasználható.

A kidolgozott megoldási javaslatokat több körben a résztvevők egymás között a facilitátorok segítségével értékelik.

A közösségi gyűlés zárásaként a problémákra kidolgozott javaslatokat a közösségi gyűlés előtt a facilitátorok ismertetik és egy végszavazásra bocsátják, melyet a résztvevők szavazatukkal anonim módon elfogadnak vagy elutasítanak. A megvalósító ennek a végszavazásnak a technikai kereteiről (online vagy papír alapon) maga dönt a megrendelővel való egyeztetés alapján.


A végszavazás eredményét ünnepélyes keretek között hirdeti ki a megvalósító esetlegesen a város delegáltjaival és a megrendelővel együttesen.


 Specifikáció:

  1. Közösségi gyűlés előkészítése:
    • Előzetesen megadott és rendelkezésre bocsátott adatbázis alapján tájékoztatás küldése az érintetteknek levél formájában a rendezvényről, annak céljáról és várt eredményeiről.
    • Visszajelzés kérése a részvételről elektronikusan vagy papír alapon általunk is hozzáférhető adatbázisba történő rögzítéssel
    • A visszajelző érintettek részére meghatározott 5 kérdésből álló kérdéssor megválaszoltatása
    • Cél, hogy 50 fő résztvevő és 20 fő tartalék résztvevő legyen, akinek a tájékoztatást kell küldeni a rendezvény pontos paramétereiről.
    • A rendezvény előtt 1 héttel írásos visszajelzés kérése a résztvevőktől a rendezvényen történő részvételről.
      • Közösségi gyűlés lefolytatása meghatározott helyszínen (tervezetten Szent-Györgyi Albert Agóra 6722 Szeged, Kálvária sgt. 23. alatt.) a helyszín biztosítása nem része az ajánlatkérésnek.
      • A rendezvényen 6 fő facilitátor biztosítása, aki rendelkezik településeket és azok lakosságát érintő mindennapos problémák (közösségi közlekedés, szennyezés, hulladékkezelés, zöld energia stb.) témában ismerettel.
      • A facilitátorok képesek legyenek a gyűlést kerekasztal beszélgetés formájában a megrendelő által a rendezvény előtt legalább egy hónappal meghatározott, különböző, közösségi tervezésben gyakorta alkalmazott módszerek alkalmazásával levezetni.
      • 50 fő résztvevő részére napi bruttó 10.000 Ft/fő napidíj összesen 20.000,-Ft/fő napidíj biztosítása
      • A rendezvényről a helyszínen fényképeket és rövid videóanyagokat készítenek, melyek anyagát a megrendelő számára átadják további felhasználásra.

 

A közösségi gyűlés kiválasztott témái Szegedre vonatkozóan:

 

* Tudásdeficit a fenntartható energetika és a zöld átállás témájában.

 

Probléma és megbeszélendő kérdés: Tudásdeficitben szenved a lakosság, a szemléletformálás csak felületes vagy teljesen hiányzik, nem jut el a társadalom széles rétegeihez. Emellett enervált a civil közösség, hiányzik a közösségi szemlélet. A közösségi gyűlés célja, hogy a lakosság közösen kínáljon a tudásdeficit csökkentésére megoldást az önkormányzat számára. Minek a terén lenne a legnagyobb szükség a lakosság felvilágosítására? Milyen forma lenne a legalkalmasabb? Hogyan prezentálnák, hogy eljusson minél több emberhez? Motiválni kell az embereket, de hogyan?

 

* A városi hősziget és az energetika kapcsolata

 

Probléma: Városi hősziget jelenség jelentkezik a belvárosban a magas beépítettség miatt. A hősziget növeli az energiafelhasználást a klímaberendezések miatt, amik pedig tovább erősítik a hősziget hatást. A közösségi gyűlés célja, hogy a városi hősziget hatás csökkentésére tegyenek megoldási javaslatot a résztvevők. Hogyan lehet "Temészetközelibb várost" létrehozni? Hogyan lehetne a városi zöldterületeket jobban fenntartani? Mit láttak, hallottak, tapasztaltak az egyes zöldterületekkel kapcsolatban, azok fenntartásáal mi a probléma, hogy lehetne reflektálni a szősziget kihívásra?

 

* Fűtés és hulladékgazdálkodás kapcsolata

 

Probléma: Hulladékégetés a téli időszakban, nem feltétlenül szegénység függő; kevés az információ a hulladékgyűjtéssel kapcsolatban, nem tudják a vállalkozók, lakosok, hogy hova kell vinni, leadni. A közösségi gyűlés célja, hogy a szeméttel kapcsolatos problémák, fűtés és szemét kapcsolatával kapcsolatban feltárja a legnagyobb gondokat, a legfőbb probléma-motivációkat. Cél lehet egy infocsomag tartalmának kidolgozása; akár lakossági adatgyűjtések - mérés; közösségi alapú levegőminőség mérés + vizualizáció; "Citizen Science" - lakossági szemléletformáló akcióterv; levegőminőség javítási terv vagy ellenőrzési terv összeállítása bevonás segítségével.

 

* Közösségi közlekedés promotálására javaslatcsomag kidolgozása

 

Probléma: A személyautóhasználat megsokszorozódott, a közlekedők között számos konfliktus húzódik. Autós vs gyalogos, autós vs kerékpáros, kerékpáros vs gyalogos. „Mindenki utál mindenkit.” A közösségi gyűlés célja, hogy körüljárják a közösségi közlekedés és a zöldebb közlekedés témát. Pl.: parkolási rendszer igazságos reformja, közösségi közlekedés reformjának irányai, közösségi alapú megoldások összegyűjtése, Tömegközlekedés promotálására példafeladaton keresztül, egy adott területen hogy oldanák meg az autótöbbletet? (pl.: Ságvári környéke, Széchenyi tér) Ez a problémakör akár 2 csoportra is bontható.

Ajánlattevővel szembeni elvárások:

  • Ajánlattevő rendelkezzen a teljesítésbe bevonni kívánt legalább 1 fő felsőfokú végzettségű szakemberrel, aki rendelkezik minimum 1 olyan rendezvény megszervezésében szerzett tapasztalattal, amely magában foglalta a jelen lévő résztvevők tapasztalatainak, javaslatainak összegyűjtését és ezek alapján összegzés/szakpolitikai javaslatgyűjtemény/közösségi tervezési összefoglaló elkészítését.
  • Igazolási mód: Ajánlattevő csatolja a teljesítésben résztvevő legalább 1 fő szakember felsőfokú végzettségét alátámasztó dokumentuma másolatát valamint szakmai önéletrajzát, melyből egyértelműen ki kell derülnie a fenti szakmai tapasztalatnak és a szakember rendelkezésre állási nyilatkozatát.
  • Az ajánlattevő rendelkezzen a teljesítésbe bevonni kívánt legalább 1 fő felsőfokú végzettségű szakemberrel, aki legalább 1 közösségi tervezési folyamat projektvezetőjeként vagy projektmenedzsereként szerzett tapasztalattal rendelkezik.
  • Igazolási mód: Ajánlattevő csatolja a teljesítésben résztvevő legalább 1 fő szakember felsőfokú végzettségét alátámasztó dokumentuma másolatát valamint szakmai önéletrajzát melyből egyértelműen ki kell derülnie a fenti szakmai tapasztalatnak és a szakember rendelkezésre állási nyilatkozatát.

A szakemberek közötti átfedés megengedett.

 

  • Az ajánlattevő rendelkezzen legalább egy az ajánlattételi felhívás megjelentetését megelőző 6 évben a szerződésnek megfelelően teljesített referenciával, amelynek tárgya legalább 1 rendezvény megszervezése, amely magában foglalja a jelen lévő résztvevők tapasztalatainak, javaslatainak összegyűjtését és ezek alapján összegzés/szakpolitikai javaslatgyűjtemény/közösségi tervezési összefoglaló elkészítését.
  • Igazolási mód: Ajánlattevő csatoljon egyszerű cégszerűen aláírt referencia nyilatkozatot.

 

Figyelem! A referencianyilatkozat formailag akkor megfelelő, ha tartalmazza legalább a teljesítés idejét tól-ig (év és hónap), a szerződést kötő másik fél megnevezését, a részéről információt adó személy nevét és elérhetőségét, valamint a rendezvény megnevezését- és produktumait.




Letölthető állományok:
PHOENIX_TangramSzeged_HUN.pdf
PHOENIX_ToolBox_WP4.pdf
Felolvasólap.docx

Bírálati szempont: legalacsonyabb összegű ellenszolgáltatás

Az ellenszolgáltatás összegét a mellékelt „Felolvasólap” beárazásával kérjük megadni.

 

Ajánlatkérő a mindösszesen bruttó díjakat fogja értékelni a bírálat során.

Ajánlatkérő az ajánlati áron felül egyéb költségtérítést nem nyújt, az ajánlati árnak tartalmaznia kell minden a szolgáltatással kapcsolatosan felmerülő összes költséget.



További információk:

Az ajánlati ár csak forintban (HUF) adható meg, amennyiben a benyújtott ajánlaton forintos (HUF) ár nem szerepel, az ajánlatot érvénytelennek nyilvánítjuk.

A SZTE Kötelezettségvállalási Szabályzata alapján, amennyiben a szerződéses ajánlat értéke meghaladja a bruttó 2 millió Forintot, érvényes szerződés csak az SZTE Kancellár jóváhagyásával köthető. Erre tekintettel tájékoztatjuk a Szolgáltatót/Szállítót, hogy a kancellári jóváhagyás elmaradása esetén a szerződést a Megrendelőnek nem áll módjában megkötni.


Fizetési feltételek: Nyertes ajánlattevő a teljesítésigazolás után 1 db számlát köteles benyújtani, melyet a Megrendelő a számla kézhezvételétől számított 30 napos fizetési határidővel, átutalással teljesít.


Számlázási cím:

Szegedi Tudományegyetem

6720 Szeged, Dugonics tér 13.


Számlaküldési cím:

SZTE TTIK Gazdaság- és Társadalomföldrajz Tanszék

6722 Szeged, Egyetem u. 2.



 




Ajánlat benyújtásának módja:
Felhívjuk az ajánlattevők figyelmét, hogy 2015.09.01-től ajánlatot kizárólag csak elektronikus formában, - a honlapon feltöltve - fogad be az ajánlatkérő.
( A borítékban beadott ajánlat érvénytelen!)
A dokumentációban kérjük feltüntetni az ajánlati sorszámot. Ajánlatát cégszerűen aláírt pdf formátumban, az adott eljárás weboldalán a jobb felső sarokban levő "ajánlattétel" linken keresztül tudja az ajánlattevő feltölteni.

További információ kérhető:

Az ajánlatkérő hivatalos kapcsolattartója: Kuczora Attila, irodavezető

kuczora.attila@gmf.u-szeged.hu

Az ajánlatkérő szakmai kapcsolattartója: Nagy Gyula, egyetemi adjunktus SZTE TTIK Földrajzi és Földtudományi Intézet Gazdaság- és Társadalomföldrajzi Tanszék, tel: +36 (62) 544-176, +36 (62) 544-000/4176, +36 (62) 544-178, +36 (62) 544-000/4178

email: geo.nagy.gyula@gmail.com


Felek rögzítik, amennyiben a finanszírozás az európai uniós forrásfinanszírozás keretrendszerében történik a 272/2014. (XI. 5.) Korm. rendelet 39. § (8) és 256/2021. (V. 18.) Korm. rendelet 52/A. § (6) és a 373/2022. (IX. 30.) Korm. rendelet 34. § (6) foglaltaknak megfelelően Eladó/ Megbízott/ Vállalkozó összeférhetetlenségi nyilatkozatot tesz Megrendelő/ Vevő kérésére az iránymutatás az összeférhetetlenségek költségvetési rendelet szerinti elkerüléséről és kezeléséről szóló bizottsági közlemény (2021/C 121/01) szerinti esetekben.
Eladó/ Megbízott/ Vállalkozó köteles nyilatkozatot tenni alvállalkozó igénybe vételéről és alvállalkozó igénybevétele esetén adott esetben aláírt alvállalkozói nyilatkozatot Megrendelő/Vevő kérésére kiállítani. Megrendelő/Vevő a részszámla/végszámla befogadásának feltételeként köti ki, hogy a Eladói/ Megbízotti/ Vállalkozói és alvállalkozói összeférhetetlenségi nyilatkozatokat Megrendelő/Vevő kérésének eleget téve Eladó/ Megbízott/ Vállalkozó aláírt eredeti példányát elektronikus úton és papír alapon is rendelkezésre bocsátotta.
Amennyiben Eladó/ Megbízott/ Vállalkozó illetve igénybe vett alvállalkozó adataiban olyan változás következik be, mely érinti az összeférhetetlenségi nyilatkozatot, úgy a módosított nyilatkozatokat Eladó/ Megbízott/ Vállalkozó megküldi Megrendelő/Vevő részére elektronikus formában és papír alapon egyaránt.

Az eljárás nyelve: magyar, de az ajánlatkérő angol nyelvű ajánlatot is elfogad. Jelen felhívással Ajánlatkérő olyan cégek jelentkezését várja, akik megfelelő pénzügyi háttérrel rendelkeznek valamint képesek a mielőbbi szállítására. Az ajánlatkérő fenntartja magának a jogot, hogy az ajánlattevőktől további írásbeli tájékoztatást kérjen 5 munkanapon belül, a tájékoztatási igény minden ajánlattevőnek történő egyidejű megküldésével, az érvényes jelentkezések alapján. Ezek után az ajánlatkérő elvégzi az ajánlatok értékelését, amelynek eredményéről a lehető legrövidebb időn belül értesíti az Ajánlattevőket.

Ajánlatkérő fenntartja magának a jogot, hogy a jelen felhívás lefolytatásától indoklás nélkül részlegesen, illetve teljes mértékben elálljon. Az Ajánlatkérő nem vállal felelősséget az elállásból származó következményekért.

A jelen felhívás egyetlen Ajánlattevő által sem tekinthető az Ajánlatkérő által tett szerződéses ajánlatnak vagy kötelezettségvállalásnak. A felhívás és a pályázati eljárás az Ajánlatkérő belső szabályai alapján történik.

Az aktuális beszerzési eljárást eredménytelenné nyilvánítottuk.