Jelentkezés


Felvételi kisokos - Felvi.hu

- mire kell figyelnem az E-felvételi kitöltésekor?

- milyen dokumentumokat kell feltöltenem?

- hogyan számítják a pontszámomat?

- miért járhat intézményi pont, többletpont?

    felveteli_kisokos_2024





      Határidők

      A 2024 általános felvételi eljárás határidői


      Az E-felvételi

      A felsőoktatásba a Felvi.hu-n elérhető E-felvételin keresztül lehet jelentkezni. A jelentkezés mellett az ügyintézés egésze is elektronikusan zajlik.


      A jelentkezési helyek és sorrendek
      - Jelentkezési hely

      A felvételi tájékoztató intézményi meghirdetések oldalain található táblázatokban egy sorban feltüntetett információk összessége, amelyek pontosan azonosítják a képzést.


      A jelentkező legfeljebb hat jelentkezési helyet jelölhet meg. Egy jelentkezési helynek számít, ha ugyanazon jelentkezési hely mindkét finanszírozási formáját (állami ösztöndíjas vagy önköltséges) megjelöli. Ezeket külön sorban kell feltüntetni, vagyis a jelentkezéskor maximum tizenkét sor tölthető ki.


      További információk a jelentkezési helyekről és sorrendjükről


      - Azonosítás az ügyfélkapuval
      A jelentkezés benyújtásához Ügyfélkapu regisztráció szükséges, és az E-felvételi felületére is csak az Ügyfélkapun keresztül lehet belépni:

      1. a Felvi.hu-n az E-felvételi menüpontban válassza ki a megfelelő eljárást,
      2. a megjelenő Központi Azonosítási Ügynök szolgáltatáson keresztül lépjen be az Ügyfélkapu felhasználónevével és jelszavával,
      3. sikeres belépést követően megnyílik az E-felvételi, ahol adja meg a rendszer használatához szükséges biztonsági kódját.

      További információk az ügyfélkapuról


      Eljárási díjak

      A felsőoktatási felvételi eljárás során alapvetően díjmentesen nyújtható be a jelentkezési kérelem, azonban a jelentkezési helyek számától függően esetlegesen kiegészítő eljárási díjat kell fizetni. Az egészségügyi és pályaalkalmassági, gyakorlati vizsgákért, illetve mesterképzésben tartott felvételi vizsgákért a felsőoktatási intézmények is díjat kérhetnek.

      További információk


      Alkalmassági vizsga

      A felsőoktatási intézmények egyes szakokon egészségügyi vizsgálatot, pályaalkalmassági vizsgálatot, nem magyar állampolgárok számára magyar nyelvi alkalmassági vizsgát szervezhetnek.


      További információk


      Mesterképzésre jelentkezőknek

      Mesterképzésre kizárólag az a jelentkező vehető fel, aki legalább alapképzésben szerzett – vagy a 2006 előtti képzési rendszer szerinti legalább főiskolai szintű – oklevéllel rendelkezik.

      A felsőoktatási intézménybe történő beiratkozás feltétele a megszerzett oklevél bemutatása. Az oklevéligazolás csak a felvételi eljárásban való részvételre jogosít.

      Az előzményként elfogadott alapképzési szakok lehetnek:

      • teljes kreditérték beszámításával figyelembe vehetők,
      • nem teljes kreditérték beszámításával figyelembe vehető azon szakok, amelyeken a megszerzett ismeretek megfelelő feltételt biztosítanak a mesterképzésbe való belépéshez. Az előtanulmányok elfogadásáról a felsőoktatási intézmény dönt!

      További információk

       

      Jogszabályok

      A felsőoktatási felvételi eljárást, illetve az ahhoz (is) kapcsolódó egyéb kérdéseket több jogszabály érinti, amelyek megszabják az eljárás kereteit, valamint a jelentkezők és a felsőoktatási intézmények lehetőségeit és kötelezettségeit:

      További információk





      esza_felso

      Számold ki a pontjaid!



      Pontkalkulator_grafika

      Nyiss a Jövőd Felé!







      Hallgatóink mondták


      Sokacz_ZsofiaSokacz Zsófia - SZTE-BBMK

      Kiskoromban nagyon szerettem a zenét, zongorázni kezdtem, majd kilenc évesen eldöntöttem, hogy zongorista leszek. Egy zenei táborban ismerkedtem meg az akkori tanárommal, általa pedig a jelenlegi zongoratanárnőmmel. Nekik köszönhetem, hogy felvettek a Szegedi Tudományegyetem Bartók Béla Művészeti Karra. Szeged mindig is vonzott, hisz gyönyörű város és több barátom is tanul itt. Zenepedagógia és zenepszichológia mellett, tanításgyakorlatunk is van, így általános és középiskolásokat oktathatunk. Az itt töltött éveim alatt szenvedélyemmé vált a tanítás. A jövőben, zeneiskolában szeretnék dolgozni.



      Spitzer BarbaraSpitzer Barbara – BTK – anglisztika

      Szeged és a Szegedi Tudományegyetem is nagyon diákközpontú. Sokkal gyakorlatiasabb az oktatás, mint más egyetemeken, és rengeteg lehetőséget kínál a hallgatóinak. Ugyanez elmondható a városról is, hiszen rengeteg kedvezményt adnak a diákoknak, melyekkel nagyon sokat lehet spórolni. Így pedig egy kicsit az egyetemista élet is könnyebbé válik.





      További hallgatói vélemények >>>


      Események

      Rendezvénynaptár *

      • július 10.
        Egész napos
        A jelentkezés óta megszerzett és a pontszámításhoz nélkülözhetetlen, vagy többletpontokat igazoló dokumentumok pótlására előreláthatóan április második felétől legkésőbb 2024. július 10-ig lesz lehetőség. A pontszámítás kizárólag az E-felvételi rendszerébe megfelelő módon feltöltött dokumentumok alapján történik. Ezért kifejezetten fontos odafigyelni arra, hogy a szükséges dokumentumok megfelelően legyenek feltöltve.