2024. július 17., szerda

2020. november 26.-án a Szegedi Tudományegyetem H2020 online Felkészítő Napot tartott az EFOP-3.6.2-16-2017-00006 projekt támogatásával a konzorciumban részt vevő partneregyetemek részvételével

H2020 online felkészítő nap

A Felkészítő Nap szervezője a MFK Magyar Fejlesztési Központ Nonprofit Kft.

A Felkészítő Nap programja:

9:30 Megnyitó:

Dr. Fendler Judit – SZTE, kancellár

Kiss Antal – Magyar Fejlesztési Központ, ügyvezető

Leveleki Zsolt – fejlesztéspolitikai tervezésért és jogi ügyekért felelős helyettes államtitkár

9:45 Kormányzati elképzelések a közvetlen uniós források elnyerésének növelésére

Leveleki Zsolt, fejlesztéspolitikai tervezésért és jogi ügyekért felelős helyettes államtitkár

10:15 A Horizon Europe – változások a H2020-hoz képest, új lehetőségek. A részvételt előkészítő pályázatok bemutatása (volt és várható „felkészítő” támogatások)

Csuzdi Szonja, NKFIH Nemzetközi Főosztály főosztályvezető

10:45 Pályázatírók tanácsai a sikeres részvételre, pályázatíró bemutatkozása 1.

Újdonságok a Horizon Europe területén, gyakorlati pályázati szempontból.

Hogyan menedzseljük az egyetemi K+F projekteket, a Wheesbee platform bemutatása

Luigi Ranza, PNO

Erasmus+ lehetőségek egyetemek számára

Yvonne Vermonden, Diana Hresko, PNO

11:35 szünet

11:50 Brüsszeli szakmai „lobbi” jelenlét biztosítása: mit érdemes és mit nem, milyen programokon érdemes részt venni és mit kell ott tenni, kikkel érdemes kapcsolatot tartani

Rodrigo Sanz, Euro-Funding

12:10 Az egyetemek részvétele a közvetlen uniós programokban: mik a részvétel főbb motivációi és akadályai? Hogyan lehet növelni a részvétel sikerességét: az MFK stratégiája. Projektfejlesztési modell bemutatása. Kétéves felkészülési program bemutatása, amelynek során a sikeres részvételhez szükséges külső és belső kompetenciák kiépíthetők. Kompetenciaelemzés, projektkutatás, projektelemzés, projektfejlesztés.

Bózsik András Pál, MFK Projektfejlesztés, Innovációmenedzsment igazgatóhelyettes

12:40 Pályázatírók tanácsai a sikeres részvételre, pályázatíró bemutatkozása 2.

Projektek tervezése, gyakorlati tanácsok, az értékelő szemszögéből

Egyetemek és az ipar kutatási együttműködése – „a kör négyszögesítése”

Lorenzo Costantino, IDP Europa

13:00 Ebédszünet

13:40 Sikeres magyar példa: az MTA KOKI (Kísérleti Orvostudományi Kutatóintézet) fejlesztési modelljének bemutatása, hogyan biztosítható a kutatói kiválóság, a sikeres publikációk és a sikeres pályázatok felfelé ívelő spirálja.

Dr Oberfrank Ferenc, igazgató, MTA Titkárság, korábbi KOKI ügyvezető igazgató

14:00 Horizon Europe program: stratégiai témák a résztvevők által fontosnak tartott területeken

Living and working in a health-promoting environment;

Ensuring access to sustainable and high-quality health care in the EU;

Unlocking the full potential of new tools, technologies and digital solutions for a healthy society;

Bózsik András Pál, MFK

14:15 Konzorciumi keresések, partnerkeresések az Enterprise Europe Network rendszerében.

Szilágyi Katalin, EEN Szeged

14:30 Szünet

14:40 B2B match event: előre meghatározott, kiválasztott Horizon Europe kompatibilis projektötlettel kapcsolatosan: vélemények megosztása, konzorciumi magok kiépítése, szakmai kapcsolatok építése.

EEN segítségével, moderátor: Szilágyi Katalin EEN Szeged, Lorenzo Costantino

16:40 program vége