Szegedi Tudományegyetem Ahol tudás és szándék találkozik

01 Szervezetfejlesztés az Összehangolt Irányítási Rendszer bevezetésén keresztül alprojekt







Szervezetfejlesztés alprojekt elért eredményeinek összefoglalója

Az alprojekt tevékenysége négy fő tengely mentén határozható meg:

Az Összehangolt Irányítási Rendszer (ÖIR) előfeltételeinek megteremtése: az alprojekt célja a szorosan kapcsolódó területeken fennálló problémák operatív kezelése és megoldása volt.

  • Intézményi vagyongazdálkodás kialakítása: pilot jelleggel átvételre került egy „Lansweeper” nevezetű szoftver.
  • Szerződéskezelés és nyilvántartás fejlesztése: megkezdtük a szerződések elektronikus tárolását a Poszeidon „Szerződés” moduljában.
  • Vezetői Információs rendszer (VIR) továbbfejlesztése: az alprogram kapcsán megtörténtek a licence bővítések.

 

Az Összehangolt Irányítási Rendszer (ÖIR) kialakítása: Céljaink elérése érdekében egy egységes, integrált a konzorciumi partnerek által közösen használt ÖIR központi magjának kialakításán dolgoztunk.

  • Gazdálkodási rendszer: Az egységes vállalatirányítási rendszer kialakítása (ERP) során az Egyetem gazdasági folyamatait részleteiben vizsgáltuk át a tanácsadó cég munkatársaival. A projektelem keretében keletkezett specifikációk mentén új gazdálkodási szabályzatok keletkeztek.
  • Tanulmányi rendszer: Egyetemünk kihelyezett workshopok alkalmával elkészítette az új tanulmányi rendszerhez (NEPTUN) tartozó specifikációkat.
  • Dokumentum menedzsment: beszerzésre került a Poszeidon nevű Irat- és Dokumentumkezelő Rendszer. A szoftver pilot jelleggel került bevezetésre, egyelőre az érkeztetési és iktatási folyamatok leképezését, valamint az ügyiratok nyomon követését szolgálja. A program éles használata óta, több mint ezer ügyirat került iktatásra.
  • Könyvtári rendszer: az Egyetem által kívánatosnak tekintett Integrált Könyvtári Rendszer (IKR) funkcionális leírása elkészült.
  • Vezetői információs rendszer: felülvizsgáltuk a már meglévő mutatószám katalógusunkat, melynek végén egy új, 329 mutatószámot tartalmazó mutatószám katalógus jött létre, hozzárendelve az értékek rögzítésért felelős személyekkel. Az alprogram eredménytermékeként létrejött egy olyan, 4 év adatait tartalmazó adatbázis, mely alkalmas az adatszolgáltatási kötelezettségeink támogatására.

 

Információ biztonsági rendszer fejlesztése: Egyetemünkön rengeteg szigetszerű alkalmazás működött. Jellemzően ez több felhasználónév-jelszó párost jelentett egy személynél. Az alprogram fő célja egy egységes azonosító és authentikáló rendszer előkészítése és bevezetése volt. Előzetes körültekintést követően az eduID bevezetése mellett döntött az Egyetem vezetése.

 

Fenntartható fejlődés széles körű kiterjesztése: Alapvető célként tűztük ki, hogy a Szegedi Tudományegyetem a “Zöld Egyetem Rangsor”-ba bekerüljön tíz legzöldebb európai intézmény közé. Az Egyetem munkatársai több alkalommal vettek részt külföldi utazásokon. Az itt szerzett tapasztalatok alapján elkészült egy akcióterv.