Felvételi Hírlevél

A Szegedi Tudományegyetem havi felvételizőknek szóló hírlevele
2011. október 31.

November 24-én lesz az SZTE Nyílt Nap

A képzési kiállításán a karok képviselőinek tehetik fel kérdéseiket a leendő hallgatók, akik négy helyszínen óránként kari tájékoztató előadásokon vehetnek részt a TIK-ben. Az SZTE Nyílt Nap pályaválasztási tanácsadással, karrierjósdával és játékokkal is várja az érdeklődőket.

A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>>

Kari nyílt napok novembertől februárig

A szegedi egyetem tizenkét fakultásának nyílt napjai lehetőséget biztosítanak arra, hogy a látogatók mélyebben megismerhessék azok képzési profilját.

November 15-ig lehet jelentkezni a keresztféléves képzésekre

A Szegedi Tudományegyetem öt kara kínál olyan keresztféléves képzéseket, melyek 2012 februárjában indulnak.

Elindult az SZTE Tehetségpont portálja

Jelképes gombnyomással indította el Szabó Gábor rektor a www.sztehetseg.hu oldalt, mely egyrészt az SZTE Tehetségpont tagjainak hatékony kapcsolattartására szolgál, és melyen a Tehetségpont-tagok kiválósági listája is megtekinthető lesz.

A vállalkozásokról hallhattunk a Junior Szabadegyetemen

Mitől jó egy üzleti ötlet, mikor éri meg vállalkozni, milyen az ideális vállalkozó? - ezeket a kulcskérdéseket boncolgatta az SZTE új sorozatának legutóbbi estje.

Vállalkozói Klub indul a Szegedi Tudományegyetemen

Az SZTE oktatóinak célja, hogy a diákok életszerű tapasztalatokat szerezhessenek a vállalkozások működéséről, ezért új szemléletet követve mind az egyetemi graduális, mind a doktori képzésben részt vevő hallgatók számára tematikus vállalkozói klubot indítanak.

A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>>

A képzésektől a munkahelyekig kalauzoltak

Mintegy ezer fiatal látogatott el október 19-én a TIK-be, ahol az immár hagyományos SZTE Őszi Állásbörze mellett a Szolgáltatók Börzéjét és a Mesterképzések Nyílt Napját is megrendezték.

SANSZ Nap az Esélyegyenlőségért

Elsősorban a fogyatékkal élő hallgatóknak szólt a Sansz Nap az SZTE Egyetemi Életvezetési Tanácsadó Központ szervezésében. Ezen alkalomból adták át a központ új, speciális, hallgatóbarát kompetenciatermét is.

A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>>

A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele regisztrációköteles. A hírlevélre a Szegedi Tudományegyetem honlapján, a www.u-szeged.hu honlapon a Hírlevél menüpontban lehet regisztrálni. Legfrissebb híreinket ugyancsak a www.u-szeged.hu címen olvashatja.

Kérjük, küldje tovább levelünket ismerőseinek, barátainak munkatársainak!

A hírlevél megjelenítési problémák esetén ide kattintva olvasható html-dokumentumként!