Egyetemi Hírlevél

A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele - 2009. Február 27.

Új klinika tömb épülhet Szegeden

Az országban nyolc helyszínen összesen csaknem 95 milliárd forintos költséggel alakíthatnak ki korszerű szolgáltatást nyújtó egészségügyi intézményeket. A sikeres pályázók közül a Szegedi Tudományegyetem a legnagyobb, 11,1 milliárd forintos támogatást nyerte el új, csaknem háromszáz ágyas klinikai tömbjének megépítésére, ahol elsősorban a manuális szakmák művelői kapnak majd helyet. A központot 2012 végén adhatják át.

Szeged pályázik a szuperlézerre

Magyarország szegedi helyszínnel pályázik az Extreme Light Infrastructure (ELI) elnevezésű európai kutatóközpont létrehozására. Hazánk Csehországgal, Franciaországgal, Nagy-Britanniával és Romániával versenyez a világon jelenleg létező lézereknél ezerszer nagyobb teljesítménysűrűségű szuperlézerért, mely egyedülállósága miatt Nobel-díjas tudományos eredmények elérését is lehetővé teheti.

Csodák tára a JGYPK-n

Előreláthatóan 2010 őszén Csodák tára néven interaktív természetismereti tudástár nyílik az SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Karán. Ennek fő elemei a természetismereti (növény-, állat-, ásvány- és kőzettani) kiállítások, a „Próbáld ki!” laboratórium és a tudományos bemutatóórák lesznek. A projekt összköltsége 160 millió forintra rúg.

A bál 2009

A korábbi esztendőkhöz hasonlóan több százan – Szeged és a régió tudományos, kulturális, gazdasági és politikai életének szereplői – vettek részt a Szeged Első Lions Club és a Szegedi Tudományegyetem immár ötödik közös jótékonysági bálján az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központjában.
A teljes cikk a Szegedi Egyetem honlapján olvasható >>

A vérüket adták az SZTE hallgatói

Az SZTE Hallgatói és Közkapcsolati Igazgatósága, valamint a Magyar Vöröskereszt és az OVSZ Szegedi Regionális Vérellátó Központja szervezésében véradást rendeztek a TIK-ben. Közel kétszázan adtak vért, ami nem is meglepő, hiszen a Szegedi Tudományegyetem az Országos Felsőoktatási Véradóverseny kétszeres címvédője.

Ezredes lett a TIK

Február 12-én az ezredik, jubileumi rendezvényt tartották az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központjában. A 2004. decemberi nyitás óta közel 200 ezer ember vett részt a TIK különféle eseményein.

2009 – Fókuszban a csillagászat

2009-re az ENSZ és az UNESCO meghirdette a Csillagászat Nemzetközi Évét, melyre világszerte eseménysorozattal készülnek amatőr és szakcsillagászok, tanárok és ismeretterjesztők. A Szegedi Tudományegyetem is bekapcsolódott a hazai és a nemzetközi programokba.
A teljes cikk a Szegedi Egyetem honlapján olvasható >>

Új kötet a sportoló egyetemről

A Szegedi Tudományegyetem, illetve jogelőd felsőoktatási intézményei és a sport kapcsolatát tárja az olvasó elé Varró Oszkár sporttörténeti kutató nemrég megjelent munkája. A könyv egyebek mellett a szegedi egyetemeken, főiskolákon felsőfokú tanulmányokat folytatott hallgatók sikereit, olimpiai, világ- és Európa-bajnoki, Universiade-, egyetemi-főiskolai világbajnoki és MEFOB-szereplését tekinti át.
A teljes cikk a Szegedi Egyetem honlapján olvasható >>

A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele regisztrációköteles. A hírlevélre a Szegedi Egyetem újság weboldalán, a www.u-szeged.hu/szegediegyetem címen, az SZTEinfo menüpont alatt lehet regisztrálni. Legfrissebb híreinket ugyancsak a www.u-szeged.hu/szegediegyetem címen olvashatja.

Kérjük, küldje tovább levelünket ismerőseinek, munkatársainak!

A hírlevél megjelenítési problémák esetén ide kattintva olvasható html-dokumentumként!