Egyetemi Hírlevél

A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele
2009. December 22.

Ötéves a TIK

December 9-én egész napos rendezvénysorozattal ünnepelte ötödik születésnapját az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ. A TIK-ben a nyitás óta közel 4,5 millió látogató fordult meg, s évente átlagosan 200 üzleti, kulturális és tudományos rendezvény számára biztosít minden igényt kielégítő helyszínt.

A legkiválóbb hallgatókat díjazták

December 3-án a TIK-ben került sor a Kulturális Iroda által szervezett hallgatói versenyek, a Szent-Györgyi Albert-ösztöndíjak, a Sófi Ösztöndíj különdíjai, az Egyetemi Tehetséggondozó Sport- és Doktorandusz-ösztöndíjak, valamint a Jó tanuló – jó sportoló díjak átadására.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>

A túlsúly ellenszerét kutatják az SZTE-n

Az SZTE szakemberei nemzetközi partnereikkel közösen egy kétéves programba kezdtek, melynek során több tízezer adatot dolgoznak fel annak érdekében, hogy megfelelő receptet adjanak a fittség megőrzésére, az elhízás elkerülésére. A projektre – melyben az egyeteme több egysége dolgozik együtt – csaknem 350 millió forintot nyertek.

Mosoly ült a gyermekarcokra

A Szegedi Tudományegyetem Alma Mater szervezete december 2-án, a József Attila Tanulmányi és Információs Központban tartotta meg az immáron hagyományos Mikulás-napot, melyre az Alma Mater tagjai és gyermekeik látogathattak el, hogy együtt várják a Mikulást.

Uniós fejlesztés a könyvtárban

Az Új Magyarország Fejlesztési Terv Társadalmi Megújulás Operatív Programja keretében meghirdetett Tudásdepó-Expressz pályázaton Szegedi Tudományegyetem 12 karának Egyetemi Könyvtára a Gál Ferenc Hittudományi Főiskola könyvtárával közös konzorciumban 59 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert, melyet elsősorban eszközbeszerzésre fordíthat.

Új rákdiagnosztikai eszközt vizsgálnak Szegeden

Megkezdődtek a klinikai vizsgálatai annak a rendkívül ígéretes diagnosztikai eszköznek, amely hatékonyabbá teheti bizonyos rosszindulatú hematológiai betegségek és krónikus gyulladásos kórképek kezelését.

A JGYPK hallgatóinak kiállítása

A Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Karának Rajz-Művészettörténet Tanszéke hagyományaihoz híven idén is megrendezte a művészeti diákkörösök kiállítását. A tárlaton több mint nyolcvan alkotó műveit tekinthettük meg a tanszéki galériában.

Egyetemi ergométeres bajnokságot tartottak

Immár ötödik alkalommal került sor az SZTE Ergométeres Bajnokságára az Universitas Sport Club és a Démász Szeged Vízisport Egyesület közös rendezésében. Az evezés víz nélküli változatában közel félszáz vállalkozó kedvű oktató és hallgató mérte össze tudását a Topolya soron.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>

A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele regisztrációköteles. A hírlevélre a Szegedi Tudományegyetem honlapján, a www.u-szeged.hu honlapon a Hírlevél menüpontban lehet regisztrálni. Legfrissebb híreinket ugyancsak a www.u-szeged.hu címen olvashatja.

Kérjük, küldje tovább levelünket ismerőseinek, barátainak munkatársainak!

A hírlevél megjelenítési problémák esetén ide kattintva olvasható html-dokumentumként!