Egyetemi Hírlevél

A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele - 2008. Szeptember 25.

Kutatók Éjszakája az SZTE-n

Szeptember 26-án este és éjszaka számos helyszínen várja érdekes programokkal a látogatókat az SZTE: ismeretterjesztő előadások és beszélgetések mellett lesz például éjszakai kalandtúra a füvészkertben és interaktív tárlatvezetés az őslénytani gyűjteményben... A Kutatók Éjszakája elnevezésű európai rendezvénysorozat célja, hogy a nagyközönség is betekintést nyerhessen a tudomány misztikus világába.
A teljes cikk a Szegedi Egyetem honlapján olvasható >>

Több mint harmincezren a padokban

Újra beindult az élet: szeptemberben több mint harmincezer hallgató számára kezdődött meg a tanítás a Szegedi Tudományegyetemen. Az ünnepélyes tanévnyitón a magyar tudományos és a közélet számos prominens személyisége vett részt. Szabó Gábor rektor mások mellett az egyetem olimpiai bajnokait, Janics Natasát és Vajda Attilát is kitüntette.

Új lehetőség az SZTE dolgozóinak

A már hosszú idő óta létező hallgatói kedvezményrendszer mintájára szeptembertől dolgozói kedvezményrendszert indított az Universitas-Szeged Kht. A tizenkét éve alakult, tavaly óta többségi egyetemi tulajdonban működő cég minőségi szolgáltatásaival mára az egyetemi polgárok életének szerves részéve vált.

Az integráció első éve

Az egyetem és a város vezetése szerint a hatalmas feladatból következő apróbb fennakadások ellenére zökkenőmentesen zajlott a szegedi egészségügyi integráció első éve. Az SZTE tavaly október 1-jétől vette át az önkormányzati egészségügyi rendszer, a városi kórház, szakorvosi ellátás és háziorvosi szolgálat működtetését, azóta 1790 ágyon gyógyítanak a klinikai központban.

Folytatódik a Szabadegyetem

A Mindentudás Egyetem Szeged öt féléves sorozatának örököseként szeptembertől immár második szemeszterét kezdte meg a Szabadegyetem-Szeged. A szerda esténként a TIK kongresszusi termében tartandó előadások közérthető módon nyújtanak betekintést az SZTE-n folyó változatos kutatások világába, valamint a legújabb felfedezésekbe a természettudományoktól a társadalomtudományokig.

Premierek és régi sikerek

Három darabot tervez a Szegedi Egyetemi Színház a 2008-2009-es évadra: egy új bemutatót és két, korábban már látott produkciót játszik majd a főként szegedi egyetemistákból álló, 2003-ban alakult társulat. Premierként a Heltai Jenő vígjátéka nyomán született, felnőtteknek szóló mesejátékot, a Némá de Leventét állítják színpadra.

Merész terveket szövöget az SZTE-Szedeák

A Szegedi Tudományegyetem által támogatott férfi kosarasok újoncként a 13. helyen végeztek az NB I/B-ben, idén szeretnének javítani, azaz a legjobb nyolc közé kerülni. Bár a rajt nem sikerült a legjobban, minden adott a kiváló szerepléshez, hiszen több új játékossal erősödött a keret. Az egyetem legnépszerűbb csapata számít a szurkolók segítségére!

A következő hetek eseményei

A következő hetek során is gazdag, színes programkínálat várja az érdeklődőket a Szegedi Tudományegyetemen. A sorból a hűvös októbert felpezsdítő, egy hónapon át tartalmas élményeket kínáló XIII. őszi Kulturális Fesztivál, illetve a IV. SZTE őszi Állásbörze emelkedik ki.
A teljes cikk a Szegedi Egyetem honlapján olvasható >>

A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele regisztrációköteles. A hírlevélre a Szegedi Egyetem újság weboldalán, a www.u-szeged.hu/szegediegyetem címen, az SZTEinfo menüpont alatt lehet regisztrálni. Legfrissebb híreinket ugyancsak a www.u-szeged.hu/szegediegyetem címen olvashatja.

Kérjük, küldje tovább levelünket ismerőseinek, munkatársainak!

A hírlevél megjelenítési problémák esetén ide kattintva olvasható html-dokumentumként!