SZTE Egyetemi hírlevél
Nem nyílik meg a hírlevél?
Nyissa meg böngészőjében!

SZTEinfo Egyetemi Hírlevél
A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele – 2015. április

QS toplista: újabb területeken is sikeres az SZTE
Hét tudományterületen is a világ legjobb egyetemei közé került az SZTE. A QS friss tematikus világrangsorán a szegedi eredmények kommentálására kértük az SZTE és a 4 érintett kar vezetőjét.

Új duális képzések felé nyit a Szegedi Tudományegyetem
A duális képzésről, a fejlesztés lehetőségeiről Háry András miniszteri biztos az SZTE vezetőivel – Devecz Miklós kancellárral, Karsai Krisztina oktatási rektorhelyettessel –, valamint az érintett karok képviselőivel, a duális képzésben érintett cégek vezetőivel tárgyalt. A duális képzés területén a már elindított gépészmérnök szak mellett a számítástechnika, a gazdaságtudományok és a mezőgazdaság területe felé nyit a Tisza-parti universitas.

Magyar – kínai kapcsolatok: bővíti tevékenységét az SZTE Konfuciusz Intézete
A külgazdasági és külügyminiszter, Szijjártó Péter jelenlétében az SZTE vezetői olyan dokumentumokat írtak alá, amelyek kijelölik az SZTE Konfuciusz Intézet további feladatit. Az intézet Konfuciusz Teaházában a miniszter és Ujhelyi István EP-képviselő a magyar-kínai kapcsolatokról, ezen belül Szeged és az egyetem szerepéről is beszélgetett.

Meg kell erősíteni a jogászképzést!
A jogászképzésről készülő kormányjelentést is nagyító alá tette a Jogász Dékáni Kollégium. A testület ülésének az SZTE adott otthont. A programhoz kötődő sajtóbeszélgetésen Trócsányi László igazságügyi miniszter kijelentette: meg kell újítani a jogászképzést.

Szegeden zárult a XXXII. OTDK – a konferencia két szekcióját az SZTE rendezte
A XXXII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Agrártudományi, illetve Informatika Tudományi szekcióját a Szegedi Tudományegyetem Mérnöki, Mezőgazdasági valamint Természettudományi és Informatikai Kara rendezte. A 16 szekcióban lezajlott konferenciasorozat Szegeden zárult.
Beszámoló az Agrártudományi Szekcióról
Beszámoló az Informatika Tudományi Szekcióról

Az orvosképzés elméletéről és gyakorlatáról tanácskoztak a Szegedi Tudományegyetemen
A gyakorlati és elméleti orvosképzés aktuális problémáiról, az egészségügyi szakmához kapcsolódó készségek fejlesztéséről tanácskoztak a Szegedi Tudományegyetemen és Temesváron. A Medical Education Days programba a szakemberek mellett 130 hallgató is bekapcsolódott.

Tavaszi konferenciák a pedagógiai mérés-értékelés jegyében
A Szegedi Tudományegyetem Neveléstudományi Intézete idén immár 13. alkalommal rendezte meg a Pedagógiai Értékelési Konferenciát (PÉK). A tanácskozáshoz kötődött a 2 napos nemzetközi workshop, a SWEE is.

A nemzetköziesítés és az alumni rendszerek jelentőségéről tanácskoztak az SZTE-n
A Campus Hungary felsőoktatási mobilitási ösztöndíj program eredményei, nemzetköziesítés és országimázs témában tartottak beszélgetést a Szegedi Tudományegyetem központi épületében, melyen Phrőle Gergely nemzetközi és uniós ügyekért felelős helyettes államtitkár is felszólalt.

Remekeltek az SZTE sportolói a III. Interregionális Kupán
A Szegedi Tudományegyetem adott otthont a közel 300 sportolót megmozgató III. Interregionális Kupának. A megmérettetés díjátadóján 4 első, 3 második és 3 harmadik díjat vehettek át a Szegedi Tudományegyetem sportolói.

Idén is starthoz állnak az SZTE pneumobiljai
Javában készülnek a Szegedi Tudományegyetem mérnök hallgatói a 2015. májusi 8-9. közötti, VIII. Nemzetközi AVENTICS Pneumobil Versenyre. A megmérettetésen négy különböző járművel áll rajthoz a Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Kar 13 hallgatója.

SZTE Közkapcsolati Igazgatóság 2015

Copyright © *|CURRENT_YEAR|* *|LIST:COMPANY|*, All rights reserved.

*|IF:REWARDS|* *|HTML:REWARDS|* *|END:IF|*

This email was sent to *|EMAIL|*
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
*|LIST:ADDRESSLINE|*