SZTEinfo Egyetemi Hírlevél

A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele – 2016. február

Megtartotta alakuló ülését az SZTE konzisztóriuma
Sajtótájékoztatón mutatkozott be a Szegedi Tudományegyetem konzisztóriuma. A rektor és a kancellár mellett a bizottság tagja Sinkó Ottó, a Videoton Holding Zrt. vezérigazgatója, Lantos Csaba, a Lantos Vagyonkezelő Zrt. vezérigazgatója és Nagy Endre, a Pick Szeged Zrt. vezérigazgatója.
Vándorkiállítás a hidegháborúról az SZTE-n
A hidegháború – Egy megosztott világ története címmel nyílt tárlat az SZTE Tanulmányi és Információs Központjában. A március 12-ig látogatható kiállítás több mint 100 tablón mutatja be az 1945 és 1991 közötti időszakot.
Szegedi kutatócsoport is részt vett Einstein 100 évvel ezelőtti előrejelzésének igazolásában
A Szegedi Tudományegyetem Elméleti és Kísérleti Fizikai Tanszékeinek kutatói is részt vettek abban az észlelésben, amely igazolja Albert Einstein 1915-ben közölt általános relativitáselméletének egyik legfőbb előrejelzését.
Kemény Lajos rektorhelyettes a „heuréka élményről” és az innovációról
Üzleti szempontból is hasznosítható szellemi alkotásokat várnak az SZTE Innovációs Díj pályázatra. Az idén 1. alkalommal 5 kategóriában meghirdetett pénzdíjas pályázatról, a versenyképes tudásteremtésről és a tudás értékesítéséről is kérdeztük Kemény Lajos professzort, az SZTE tudományos és innovációs rektorhelyettesét.
Világcégek és hazai nagyvállalatok előadói a Szabadegyetemen
A „sötét oldal” kémiájáról és a gyógyszerfelfedezésekről, de a médiának a párkapcsolatokra gyakorolt hatásáról és a jogszabályi dzsungelben a túlélés esélyeiről is szó esik az SZTE Szabadegyetem – Szeged sorozat XVII. szemeszterében. Az előadók skálája a minisztertől kezdve a laboratórium vezetőn át a vezérigazgatóig terjed.
SZAB közgyűlés: előadás a közoktatásról, Média-díj az SZTE két munkatársának is

A magyar közoktatás fejlődése – a tudomány felelőssége címmel tartott előadást Csapó Benő, az SZTE Prima Primissima díjas intézetvezető egyetemi tanára. A Magyar Tudományos Akadémia Szegedi Területi Bizottsága közgyűlésén az évértékelés mellett átadták a Média-díjakat is. Elismerést kapott az SZTE Közkapcsolati Igazgatóság két sajtós munkatársa.

Az SZTE a negyedik legnépszerűbb magyar Erasmus-célpont

A legtöbb külföldi egyetemistát fogadó hazai intézmények között az SZTE a negyedik, Magyarország vidéki képzőhelyei közül az első. A Szegedi Tudományegyetemre Erasmus-programmal érkező diákok száma folyamatosan növekszik: 2007-2013 között közel háromszorosára nőtt.

Az SZTE-re látogatott Belgium és Lettország magyarországi nagykövete

Marie-France André, a Belga Királyság budapesti nagykövete és Imants Lieģis Lettország magyarországi nagykövete is városunkba érkezett a Szegedi Tudományegyetem meghívására.

Városfejlesztési megoldásokról tartott előadást az SZTE-n Dánia nagykövete

Hogyan valósítható meg a szénmonoxidmentes város? – többek között erről beszélt Tom Nørring, Dánia magyarországi nagykövete előadásában, amelyet a Szegedi Tudományegyetem Rektori Hivatalában tartott.

Több mint hétszáz új diplomás az SZTE-n

A Szegedi Tudományegyetem téli diplomaátadóin több mint hétszázan vehették át oklevelüket. A sort az Állam és Jogtudományi kar nyitotta és az Egészségtudományi és Szociális Képzési Kar zárta.

SZTE Közkapcsolati Igazgatóság 2016