Copy

SZTEinfo Egyetemi Hírlevél
A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele – 2014. május

Az SZTE polgárait ismerték el Szeged Napján
Rangos városi kitüntetést vehetett át a Szegedi Tudományegyetem és az MTA Szegedi Biológiai Kutatóközpont több munkatársa. Szeged díszpolgári címét Trogmayer Ottó régészprofesszornak ítélték oda 2014-ben.

1,3 milliárd forintból újult meg az SZTE Bolyai-épülete
Az SZTE TTIK az Aradi vértanúk terén található, modernizált, négyszintes épületét adták át ünnepélyes keretek között.

Megindul a költözés az SZTE új, 265 ágyas klinikájára
Hamarosan megkezdődik a betegellátás Szeged legmodernebb klinikáján – számoltak be róla a Szegedi Tudományegyetem nagyszabású klinikai beruházásának vezetői.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>>

Európai támogatást kapott az ELI-projekt, már zajlik az építkezés
A szegedi lézerközpont beruházásának aktualitásairól tartottak sajtótájékoztatót az SZTE Rektori Hivatal épületében.

Lovász László az MTA új elnöke
Lovász László matematikust választotta elnöknek a Magyar Tudományos Akadémia 185. közgyűlése. A tudós testület ülésén a leköszönő elnök, Pálinkás József értékelte az elmúlt 6 év munkáját.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>>

Szegeden 4 új kutatócsoportot alakíthatnak fiatal kutatók az MTA Lendület programjával
Az SZTE ifjú kutatói közül Hegyi Péter (42) és Janáky Csaba (29), az SZBK-ban dolgozó fiatal tudósok közül Juhász Gábor (38) és Nagy László (29) alapíthat idén önálló kutatócsoportot az MTA támogatásával. A Lendület program most összesen 18 tehetségnek ad „lendületet”.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>>

Nemzetközi konferencia a paro-implantológia és az esztétikai fogászat jegyében
A Szegedi Tudományegyetemen két napos nemzetközi konferencián 8 ország 14 neves vendég előadója számolt be a fogorvostudomány és fogászat legnagyobb érdeklődésre számot tartó legújabb területeiről.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>>

Harmadik alkalommal rendezték meg a Nobel-díjasok – Tehetséges Diákok Találkozóját
A Szegedi Tudós Akadémia tehetséggondozó programjának keretében az ország tíz középiskolájának közel száz reményteljes biológuspalántája vett részt a rendezvényen. Két biokémikus, Ada Yonath és Aaron Ciechanover volt az esemény díszvendége.

Megkoszorúzták Báthory István, az egyetemalapító mellszobrát
„E kollégium minden tekintetben bírja egy valódi egyetem kiváltságait…” – adta ki Kolozsvárra szóló oklevelét Báthory István a 433 évvel ezelőtti május 12-én. Az évfordulón az egyetemalapítónak a Dóm téri Pantheonbeli mellszobrát az SZTE és az MTA Szegedi Akadémiai Bizottsága nevében koszorúzták meg.

Többnyelvű médiumokért a határmentén
Második alkalommal rendezett Eurorégiós Sajtónapot a Szegedi Tudományegyetem MédiaCentrum. A programon a Duna-Körös-Maros-Tisza Eurorégió több felsőoktatási intézménye és mediuma megjelent.

Az SZTE egysége nyerte a sárkányhajós futamot a II. Dunai Regattán
Óriási érdeklődés mellett zajlott a második Dunai Regatta a főváros szívében. A sárkányhajós futamon a Szegedi Tudományegyetem csapata nem talált legyőzőre.

SZTE Marketing és Kommunikációs Igazgatóság, SZTE MédiaCentrum, 2014

Copyright © 2014 University of Szeged, All rights reserved.

Email Marketing Powered by MailChimp