Copy

SZTEinfo Egyetemi Hírlevél
A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele – 2014. augusztus

Országos felsőoktatási tanévnyitó a Szegedi Tudományegyetemen
A Szegedi Tudományegyetemen professzorainak díszes menete az SZTE rektori hivatali épületéből indult a TIK-be, ahol – a felsőoktatási államtitkár jelenlétében – országos tanévnyitó ünnepséget tartottak.

Kiválóan szerepel a nemzetközi ranglistákon a Szegedi Tudományegyetem
A Szegedi Tudományegyetem ismét jól szerepelt több nemzetközi világrangsorban. A rangsorok összeállítói számos szempontot figyelembe vesznek, például az oktatás minőségét, az oktatói kiválóságot, esetenként a korábbi hallgatók és oktatók által elnyert kiemelkedően rangos szakmai és tudományos elismerések számát is.

Összesen 6643 gólyát fogadhat az SZTE
567 elsős került pótfelvételivel a Szegedi Tudományegyetemre. Így összesen 6643 gólya kezdheti meg felsőfokú tanulmányait a Tisza-parti universitason.

Zászlószalagot adományozott az SZTE
A felsőoktatási intézmények közül elsőként adományozott zászlószalagot a Magyar Honvédség Hadkiegészítő és Központi Nyilvántartó Parancsnokság részére a Szegedi Tudományegyetem.

20 szegedi kutató nyerte el idén a Bolyai-ösztöndíjat
2014-ben is kihirdették a majd két évtizede alapított Bolyai János kutatási ösztöndíj nyerteseit. A 188 sikeresen pályázó közül 20-an Szegeden kutatnak.

Marketing oktatók tanácskoztak az SZTE-n
A megújulás jegyében rendezték meg a Marketing Oktatók Klubja 20. konferenciáját. A tanácskozást az SZTE jubiláló Gazdaságtudományi Kara szervezte.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>>

A Biblia üzenetein keresztül teremtenék meg a népek közötti megbékélést- Szegeden tanácskoztak a világ rangos bibliatudósai
A világ csaknem 270 neves bibliakutatója tanácskozott Szegeden. A bibliakutatók éves konferenciáját a Studiorum Novi Testamenti Societas / Újszövetség-kutatók Társasága (SNTS), a Szeged-Csanádi Egyházmegye és a Szegedi Tudományegyetem együttműködésével rendezték.

Az egyetemi tudásbázis vonzotta Szegedre az NNG céget
Szegeden terjeszkedik tovább az autónavigációs szoftvereket fejlesztő NNG: ősszel nyíló fejlesztői központjukba kétszáz új, főleg programozói állásra keresnek jelölteket – jelentették be sajtótájékoztatójukon.

Beiratkozási információs hetet tartottak a Szegedi Tudományegyetemen
A Szegedi Tudományegyetem beiratkozási hetet szervezett a József Attila Tanulmányi és Információs Központban. Az első éveseknek iránytűt jelentő előadások mellett bemutatkoztak az egyetem szolgáltató egységei is.

Sikert aratott az SZTE csapata a Microsoft világversenyén
Tamagocsiba oltott fitneszalkalmazásával a szegedi egyetemistákat tömörítő csapat több díjat is elnyert a Microsoft Imagine Cup innovációs világversenyén.

SZTE Marketing és Kommunikációs Igazgatóság, SZTE Média Centrum, 2014
Copyright © 2014 University of Szeged, All rights reserved.

Email Marketing Powered by MailChimp