Copy

SZTEinfo Egyetemi Hírlevél
A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele – 2014. december

A legújabb QS rangsorban az SZTE a 22. helyen
A „Feltörekvő Európa és Közép-Ázsia” 30 országának 368 egyetemét rangsorolta a QS. A „pilot jellegű” összeállításba 6 magyarországi egyetem került be, közülük a második legjobb, illetve a toplistán a 22. helyen szerepel a Szegedi Tudományegyetem.

Szeged a 8. legjobb egyetemi város Európában
Szeged a legjobb 10 európai egyetemi város közé került a Condé Nast Traveler portálon. Olyanok mellett olvasható a Tisza-parti universitasnak otthont adó város neve, mint Heidelberg, Krakkó, Leuven, Oxford.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>>

Kiemelkedő hallgatói elégedettségi díjat kapott az SZTE
Újabb díjjal ismerték el a Szegedi Tudományegyetemen folyó oktatói munkát és egyetemi életet. A kitüntetést ez alkalommal a hallgatók, illetve korábbi hallgatók véleménye alapján osztották ki.

Az SZTE tizenegy kutatója kapta meg az MTA doktora címet
A szegedi egyetem tizenegy tudósa vehette át az MTA doktora oklevelet az Akadémia székházának dísztermében, ezzel 2667-re bővült a tudomány doktora vagy az MTA doktora címmel rendelkező hazai szakemberek száma.

Duális képzést indít az SZTE Mérnöki Kar
A felsőoktatási duális képzési rendszer új hullámába a Szegedi Tudományegyetem is bekapcsolódik. Az SZTE Mérnöki Kar gépészmérnök szakján tanulhatnának az első, duális képzésre jelentkező fiatalok.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>>

A legmodernebb vizeletanalizátor rendszert mutatták be a szegedi egyetemen
Egy magyar találmány, a cobas 6500 vizeletanalizátor magyarországi szakmai bemutatóját tartották a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Szent-Györgyi Albert Klinikai Központjának új klinika előadótermében. A labordiagnosztikai berendezés fejlesztését a Roche és a 77 Elektronika Kft. végezte a Szegedi Tudományegyetemmel együttműködésben.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>>

Kreatív médiaműhelyt kaptak az SZTE kommunikáció szakos hallgatói
Új Médiakultúra Kreatív Műhelyt adtak át az SZTE Bölcsészettudományi Kar Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. A 12 millió forintos beruházás az NMHH ajándéka.

Sikeres vizsgát tettek juhászok a Mezőgazdasági Karon
Mind a harminc juhász sikeres záróvizsgát tett a SZTE Mezőgazdasági Karán a 2014. szeptemberben indított juhászati felnőttképzésen. A kar jövő évi terveiben is szerepel a képzés, valamint annak kibővítése is.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>>

Tízéves a TIK: nemzetközi színvonalú intézmény
Fennállásának egy évtizedes évfordulóját ünnepelte a Szegedi Tudományegyetem József Attila Tanulmányi és Információs Központja. A késő éjszakáig tartó programot megnyitó ünnepségre meghívást kaptak mindazok, akik az európai színvonalú, több építészeti díjat is elnyert intézmény építéséhez hozzájárultak.

A legtehetségesebbeket díjazták a Szegedi Tudományegyetemen
Az SZTE hallgatói díjkiosztó gáláján átadták az Egyetemi Zenei Verseny, az Egyetemi Vers- és Prózamondó Verseny, a Novellapályázat, a Jó tanuló, Jó sportoló Verseny, valamint az SZTE Tehetségpont részeként működő Sófi József a Szegedi Tehetségekért Alapítvány elismeréseit.

Felvilágosító tanösvény, anonim HIV-szűrés az AIDS világnapján
Az AIDS világnapja alkalmából prevenciós napot szervezett a Szegedi Orvostanhallgatók Egyesülete. Az Agorában rendezett programon az érdeklődőket felvilágosító előadások, véradás, interaktív játékok, óvszerfelhelyezés, egészség- és elsősegély sarok várta.

SZTE Marketing és Kommunikációs Igazgatóság, SZTE MédiaCentrum, 2014

Copyright © 2015 University of Szeged, All rights reserved.

Email Marketing Powered by MailChimp