Egyetemi Hírlevél

A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele
2009. szeptember 30.

Évkezdet a tudásvárosban

Az SZTE eredményeit tekintve szép és sikerekben gazdag jövő elé nézünk, s minden esély megvan arra, hogy az universitas az elkövetkező három-négy évben nemzetközi értelemben is harmadik generációs egyetemmé váljon. Erről Szabó Gábor, az SZTE rektora beszélt a TIK-ben, Hiller István oktatási miniszter részvételével megtartott országos felsőoktatási tanévnyitón.

Felsőoktatási Minőségi Díjat kapott az SZTE

A magyar felsőoktatás legmagasabb intézményi elismerésével a minőségfejlesztés terén elért kimagasló eredményeket és folyamatos fejlődést felmutató felsőoktatási intézményeket jutalmazza az oktatási és kulturális minisztérium. A díjat a tanévnyitón vette át Szabó Gábor rektor Hiller István minisztertől.

Kormánygarancia az ELI-projektnek

Megadja a kormány az ELI-nek hívott lézeres kutatóközpont létrehozásához és fenntartásához szükséges garanciát Szegednek. Mindezt Bajnai Gordon miniszterelnök jelentette be szeptember 26-án, mikor a Szegedi Tudományegyetemre, a tudományos nagyberuházás tervezett helyszínére látogatott.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>

Októberben indulhat a központi épület felújítása

Október elején elkezdődik a Szegedi Tudományegyetem központi, Dugonics téri épületének felújítása. A kivitelező Ferroép Zrt. a tervek szerint egy év alatt fejezi be a rekonstrukciót. A megújult, megszépült épületben az SZTE vezetése mellett a külügyekért és nemzetközi kapcsolatokért felelős igazgatóság, valamint a kutatás-fejlesztést és az innovációt kiszolgáló egységek kapnak helyet.

Összefogás a Kecskeméti Főiskolával

Csaknem 500 millió forintot nyert tudományos, innovációs és gazdasági lehetőségeinek növelésére a Szegedi Tudományegyetem és a Kecskeméti Főiskola konzorciuma a Társadalmi Megújulás Operatív Program keretében. Az erről szóló támogatási szerződést szeptember 24-én Kecskeméten írták alá.

Kíváncsiság és tudomány a Kutatók Éjszakáján

Az egész Európában minden év szeptemberének utolsó péntekén megrendezendő fesztiválon a kutatókat és életpályájukat, a tudományos módszereket és eredményeket a laikus érdeklődők számára is érthető és élvezhető formában, interaktív módon mutatják be. Az SZTE tizenkilenc helyszínen várta Szeged város apraját és nagyját.

Bringázz az egyetemre!

Szeptember közepén indult, egészen október 16-áig tart a Bringázz az egyetemre! elnevezésű kampány. A akció – melynek során értékes nyeremények is várnak a résztvevőkre – az egészségesebb életmódra és környezetünk megóvására buzdít.

Október 14-én SZTE Őszi Állásbörze

Immár ötödik alkalommal rendezi meg az SZTE Karrier Iroda az universitas őszi állásbörzéjét a TIK kiállítótermeiben, szemináriumi helyiségeiben. Az október 14-i egész napos esemény során az érdeklődő egyetemisták és friss diplomások megismerkedhetnek a cégek elvárásaival és tájékozódhatnak saját lehetőségeikről.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>

Kulturális pezsgés több mint egy hónapig

Október elsejétől november elejéig tart a 14. Őszi Kulturális Fesztivál a Szegedi Tudományegyetemen. Ötven helyszínen mintegy kétszázötven programmal várják az érdeklődőket. Bemutatkoznak az egyetemi öntevékeny csoportok, emellett neves előadóművészek fellépésein szórakozhatunk.

Evezős bronz Lengyelországból

Szenzációs eredményt ért el az SZTE férfi könnyűsúlyú négypárevezős csapata a lengyelországi egyetemi-főiskolai Európa-bajnokságon. Molnár Dániel, Csatlós Máté, Valkai István és László Attila hajója a harmadik helyen ért célba.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>

A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele regisztrációköteles. A hírlevélre a Szegedi Tudományegyetem honlapján, a www.u-szeged.hu honlapon a Hírlevél menüpontban lehet regisztrálni. Legfrissebb híreinket ugyancsak a www.u-szeged.hu címen olvashatja.

Kérjük, küldje tovább levelünket ismerőseinek, barátainak munkatársainak!

A hírlevél megjelenítési problémák esetén ide kattintva olvasható html-dokumentumként!