Egyetemi Hírlevél

A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele
2009. június 30.

100 milliós beruházás a JGYPK-n

Június 18-án – Botka László polgármester és Ujhelyi István államtitkár jelenlétében – Szabó Gábor rektor felavatta az SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Kar új oktatási komplexumát. A volt Kossuth-laktanya felújított parancsnoki épülete a jövőben többfunkciós oktatási központként működik. Az épület korszerű multimédiás termeiben – az alap- és mesterszakok szakok mellett – több mint harmincféle felsőfokú szakképzéséhez kapcsolódó oktatás is folyik majd.

Hatékonyabb napkollektorok SZTE-s segítséggel

A jövőben akár több hőenergiát termelő napkollektorok is készíthetők a Szegedi Tudományegyetemen 2009 júniusától üzembe helyezett mérőlabornak köszönhetően. A Mérnöki Karon működő új napkollektor mérőlabor segítségével ugyanis lehetőség nyílik a hatékonyságot befolyásoló műszaki paraméterek vizsgálatára. A labor gyakorlati helyként is szolgál a hallgatók számára.

Új őssejt-transzplantációs részleg az SZTE-n

Az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központjában megkezdte működését az ország negyedik Autolog őssejt-transzplantációs Részlege. Az új osztályon végzett eljárás többek között azon nyiroksejtes daganatos betegeknek nyújt hathatós segítséget, akiknek a vérképzőszervi rosszindulatú betegsége a hagyományos kezelést követően kiújul vagy a sikeres kezeléshez kiegészítésként saját őssejt-átültetés szükséges.

Nagykövetekkel tárgyalt a rektor

Szabó Gábor, az SZTE rektora, illetve az egyetem vezetői több állam nagykövetét is fogadhatták az utóbbi hetekben. Egyetemünkön járt és folytatott tárgyalásokat Bulgária, Chile és Németország magyarországi nagykövete is.

Német könyvadományt kapott az Egyetemi Könyvtár

Több mint hetven német szakkönyvet adományozott a Deutsche Forschungsgemeinschaft az SZTE BTK Germán Filológiai Intézet közvetítésével az SZTE Egyetemi Könyvtárának. A köteteket június 15-én adta át ünnepélyes keretek között Dorothee Janetzke-Wenzel, Németország magyarországi nagykövete.

Lázár Bence Andrásé az SZTE Faludy-díja

Lázár Bence András, az Általános Orvostudományi Kar 20 esztendős hallgatója kapta meg a 2009-ben a Szegedi Tudományegyetem Faludy-díját. ő a fiatal írótehetségeket jutalmazó elismerés történetében az első díjazott, aki nem bölcsészként tanul az intézményben.

Új szponzorral az A csoportban az Universitas Szeged

A 2009/2010-es szezonban az OB I/A-ban indul az Universitas Szeged női vízilabdacsapata. Az együttes tavaly is bajnok lett a B csoportban, ám akkor nem vállalta az osztályváltást. A szakvezetés, a névadó Szegedi Tudományegyetem és a bővülő támogatói kör szerint a gárda most már megérett rá, hogy az elitben is megmutathassa tudását.

Diplomaosztók az SZTE-n

Hét kar végzősei már átvehették okleveleiket a Szegedi Tudományegyetemen, öt fakultáson azonban a következő napok során tartják majd meg az ünnepélyes diplomaosztókat.
A teljes cikk a Szegedi Tudományegyetem honlapján olvasható >>

A Szegedi Tudományegyetem havi hírlevele regisztrációköteles. A hírlevélre a Szegedi Tudományegyetem honlapján, a www.u-szeged.hu honlapon a Hírlevél menüpontban lehet regisztrálni. Legfrissebb híreinket ugyancsak a www.u-szeged.hu címen olvashatja.

Kérjük, küldje tovább levelünket ismerőseinek, barátainak munkatársainak!

A hírlevél megjelenítési problémák esetén ide kattintva olvasható html-dokumentumként!