Sajtószoba

Sajtóarchívum

|<(1) <(2) 3 4 5
2013. október 31.

Az SZTE TTIK Természeti Földrajzi és Geoinformatikai Tanszéke, a Fábián Tamás-Ért-Ék Alapítvány és a Magyar Földtani Védegylet „Fábián Tamással a világban” címmel kiállítást rendez az SZTE TTIK Természeti Földrajzi és Geoinformatikai Tanszéken. (Szeged, Egyetem utca 2.) A tárlat megnyitóját november 6-án, szerdán 16 órakor tartják.

2013. október 28.

Szaúd-Arábia felsőoktatási küldöttségét fogadja a Szegedi Tudományegyetem 2013. október 29-én (kedden) 11 órától az SZTE Rektori Hivatalában (Szeged, Dugonics tér 13.), a 2. emeleten, a rektori tárgyaló teremben.

2013. október 26.

„Ifjúsági foglalkoztatás” címmel tart előadást október 31-én 14 órától az SZTE Rektori Hivatal épületének dísztermében Andor László, az Európai Bizottság foglalkoztatásáért, szociális ügyekért és társadalmi befogadásért felelős biztosa.
2013. október 26.
Az első abinitiomolekula-számolást Csizmadia G. Imre professzor végezte a MIT-en (Massachusetts Institute of Technology) 1963-ban. Felfedezésével új korszak kezdődött a kémia történetében: a molekulatervezés korszaka, amelyre napjainkban leginkább a gyógyszeriparnak van szüksége. A tudománytörténeti eseményre nemzetközi konferenciával emlékeznek a Szegedi Tudományegyetemen 2013. október 28-29-én a Tudástár előadójában (Szeged, Boldogasszony sgt. 6.).
2013. október 25.

„Kiváló Egyetem” elismerésben részesült a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központja

szgyaemlekverseny_kiemelt
2013. október 16.

November 29-én és 30-án az ország legjobb biológiatanárait és legkiválóbb diákjait látja vendégül a Szeged Orvosbiológiai Kutatások Jövőjéért Alapítvány. Kétnapos programjukba a Szent-Györgyi Albert Tanulmányi Verseny résztvevői is bekapcsolódnak.

2013. október 16.

Az Infokommunikációs technológiák és a jövő társadalma (FuturICT.hu) projekt keretében zajló kutatásokról nyílik különleges kiállítás október 19-én Szegeden.

2013. október 15.

A Szuperszámítógép, a nemzeti virtuális laboratórium témakörében rendeznek szakmai workshopot október 17-én a Szegedi Tudományegyetemen.

2013. október 14.

Pál Józsefet, az SZTE nemzetközi és közkapcsolati rektorhelyettesét október 12-én a bukaresti tisztújításon választották be a Frankofón Egyetemi Ügynökség Közép- és Kelet Európai Rektori Konferenciájának (AUF CONFRECO) 9 tagú elnökségébe.

2013. október 10.

Természettudományos kalandtúrát rendez október 11-én (pénteken) 8.30-tól 15 óráig az SZTE Ságvári Endre Gyakorló Gimnáziumban működő SzeReTeD – Szegedi Regionális Természettudományos Diáklaboratórium.

2013. október 10.

Színházi nyílt nap keretében ír alá október 16-án hosszú távú kulturális együttműködési megállapodást a Szegedi Tudományegyetem és a Szegedi Nemzeti Színház.

2013. október 09.

A Szegedi Tudományegyetem Karrier Irodája az idei esztendőben is megrendezi az SZTE Állásbörzét és a Szolgáltatók Börzéjét, ezekhez kapcsolódva az Őszi Álláskeresésre Felkészítő Napokat, valamint az SZTE Mesterképzések Nyílt Napját.

2013. október 08.

A Siemens jóvoltából Szegedre, a Szegedi Tudományegyetemre is megérkezik a City 2.0! Október 9-én, szerdán a városi lét kihívásairól, a megoldásokról, élhető és fenntartható jövőről hallhatnak újszerű vagy érdekes megközelítésű gondolatokat a résztvevők.

2013. október 07.

Az SZTE Onkoterápiás Klinika és Dr. Magyarossy József ügyvéd Edith Piaf-estet rendez 2013. október 14-én (hétfőn) 19 órától a szegedi Kisszínházban.

2013. október 04.

Az “Új, funkcionális anyagok által kiváltott biológiai és környezeti válaszok” című, TÁMOP-4.2.2.A-11/1/KONV jelű projekt eddigi eredményeiről számoltak be egymásnak a résztvevő kutatók 2013. október 3-án a SZAB-székházban.

|<(1) <(2) 3 4 5