Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Microsoft Magyarország - Mesterséges Intelligencia Üzleti Iskola

2021. február 23.

A mesterséges intelligenciára épülő technológia ma már a gazdaság minden szegmensében jelen van, ezért a jövő gazdasági szakembereinek is fontos tisztában lenniük azzal, hogy alkalmazásuk hogyan illeszkedik a vállalatok működésébe és stratégiájába. A Microsoft nemzetközi AI Business School mesterséges intelligenciáról szóló tananyagát a tavaszi szemesztertől magyar nyelven, Mesterséges Intelligencia Üzleti Iskola néven kezdik oktatni a Budapesti Gazdasági Egyetemen és a Szegedi Tudományegyetemen.

Az új kezdeményezés jól illeszkedik a Microsoft stratégiájához, amely szerint a mesterséges intelligenciához kötődő üzleti képzésben a vállalat a hazai felsőoktatás stratégiai partnereként lép fel.

A mesterséges intelligencia alkalmazásának a vállalati kultúrára és üzletstratégiára kifejtett hatásairól, valamint a márciusban induló Mesterséges Intelligencia Üzleti Iskola tananyagáról online sajtóeseményünk résztvevői osztják meg gondolataikat:

• Prof. Dr. Heidrich Balázs, a Budapesti Gazdasági Egyetem rektora

• Dr. Dietz Ferenc, a Budapesti Gazdasági Egyetem kancellárja

• Prof. Dr. Rovó László, a Szegedi Tudományegyetem rektora

• Dr. Fendler Judit, a Szegedi Tudományegyetem kancellárja

• Csanak Gabriella, a Microsoft Magyarország marketing- és operatív igazgatója

• Merényi Ádám, a Microsoft Magyarország oktatási üzletágvezetője

Időpont: 2021. március 2. 13.00-14.00

Helyszín: Online Microsoft Teams meeting

Részvételi szándékát kérjük legkésőbb, 2021. február 28-ig jelezze a microsoftevents@uniomedia.com email címen!