Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Dr. Fekete Gyula születésének 100. évfordulója alkalmából rendezett ünnepélyes emléktábla-avatásra

2020. január 27.

A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara tisztelettel meghívja Önt Dr. Fekete Gyula születésének 100. évfordulója alkalmából rendezett ünnepélyes emléktábla-avatására és az azt követő megemlékezésre, melyre a diplomaátadó ünnepség keretében kerül sor. Emléktábla avatás időpontja: 2020. január 31. 9.00 óra Helyszíne: SZTE MGK (6800 Hódmezővásárhely, Andrássy út 15.) Diplomaátadó ünnepség időpontja: 2020. január 31. 11.00 óra Helyszíne: Bessenyei Ferenc Művelődési Központ (6800 Hódmezővásárhely, Dr. Rapcsák András út 7.)

Fekete Gyula 1920-ban született Jászárokszálláson. Diplomáját a Kolozsvári Mezőgazdasági Akadémián szerezte. 1950-ben vette át igazgatói kinevezését a hódmezővásárhelyi Mezőgazdasági Gimnázium élén. Ettől az időponttól kezdve neve és tevékenysége szorosan összefonódott a vásárhelyi mezőgazdasági szakoktatás kibontakozásával és fejlődésével. Kiemelkedő szerepe volt a felsőfokú Mezőgazdasági Technikum megalapításában, a technikum igazgatójaként fáradhatatlanul dolgozott a szaktanszékek létrehozásában. 1972-ben létrejött a Szegedi Élelmiszeripari Főiskola hódmezővásárhelyi Állattenyésztési Kara, melynek Dr. Fekete Gyula igazgatója, majd főigazgató-helyettese volt nyugállományba vonulásáig, 1980-ig. Életművének, pályafutása legfontosabb alkotásának tekintette a Kart. Nyugdíjazása nem jelentette a kapcsolat megszakítását, hanem hosszú éveken át tovább oktatott a Vadgazdálkodási Tanszéken, melyet szintén ő alapított. Sokáig részt vett a Kar minden jelentősebb rendezvényén, így ismerték és becsülték a Kar fiatalabb munkatársai is. Munkáját számos kitüntetéssel ismerték el, legutóbb 2004-ben Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város Pro Urbe díjjal tüntette ki. Dr. Fekete Gyula néhány nappal a 92. születésnapja után hunyt el.