Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - IX. Nagy SZTE Véradás

2020. március 06.

A Szegedi Tudományegyetem és az Országos Vérellátó Szolgálat tisztelettel meghívja Önt a IX. Nagy SZTE Véradásra 2020. március 10-én, kedden 10 órára. Helyszín: Szegedi Tudományegyetem József Attila Tanulmányi és Információs Központ (6722 Szeged, Ady tér 10.)

A véradás kapcsán dr. Lázár Mária régióigazgató főorvos, az OVSZ Szegedi Regionális Vérellátó Központ képviseletében nyilatkozik a sajtó képviselőinek.

Az Országos Vérellátó Szolgálat és az SZTE Nemzetközi és Közkapcsolati Igazgatóság közös véradást szervez 2020. március 10-én, kedden 8 és 16 óra között az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központban.

A biztonságos magyarországi vérellátáshoz évente mintegy 400 000 egység vérre van szükség, amelyet közel 270 000 önkéntes véradó térítésmentesen biztosít. Az önkéntes véradókra szükség van, hiszen bizonyos betegségek csak vérrel gyógyíthatók, és a vér csak véradással pótolható. A biztonságos ellátáshoz átlagosan napi 1600-1800 véradóra van szükség.

A véradóknak lehetőségük van egyéni időpont foglalására is, de e nélkül is várják a donorokat. Időpont foglalás az Országos Vérellátó Szolgálat honlapján, a következő linkre kattintva lehetséges: http://www.ovsz.hu/idopontfoglalas?sid=rfG531mmtM.opntFALVuDQ--

A szokásos szűrővizsgálatok mellett a sikeres véradókat ezúttal még gazdagabb ajándékcsomaggal jutalmazzák, amely magába foglalja a Reform Világ Reformbolt jóvoltából felajánlott 10%-os kedvezménykártyát, a Gringos's Cantia étterem 1000 Ft értékű kedvezményre feljogosító kuponját, az Izometria jóvoltából egy aerobic vagy konditermi edzésre beváltható kupont, valamint a Bodor Karate Team felajánlását, amely 50% kedvezményt biztosít a havi tagdíjból.

A donorok azzal is profitálhatnak, hogy véradás után meghatározzák vércsoportjukat, továbbá fertőző májgyulladás (B és C vírus), AIDS (HIV) és szifilisz szűrővizsgálaton is részt vesznek.

A véradáshoz szükséges okmányok: lakcímkártya, arcképes igazolvány és TAJ-kártya. Véradás előtt érdemes enni és sok folyadékot inni.