Sajtóarchívum

Sajtómeghívó- Demola Demo Day a Szegedi Tudományegyetemen

2019. november 22.

A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt a Virtus Vállalkozáskatalizátor Program részeként működő Demola program őszi szemeszterének záró eseményére 2019. november 27-én, szerdán 13 órára. Helyszín: Szegedi Tudományegyetem központi épület, díszterem (6720 Szeged, Dugonics tér 13. 2. emelet)

A Demola módszertannal hallgatókat és ipari partnereket kötnek össze közös gondolkodásra annak érdekében, hogy az ipari partner által megadott kihívásokra – a cégvezetőkkel közösen – egy multidiszciplináris hallgatói csapat dolgozzon ki innovatív megoldásokat. A közös munkát képzett facilitátorok segítik, évente két szemesztert indítanak, amelyek nyolc-nyolc hétig tartanak. A nyolchetes időszak lezárultával a hallgatók az ipari partnerekkel együttműködésben a Demo Day-en prezentálják az ipari kihívásokra kínált megoldásokat, kutatási eredményeket. A 2019. október elseje és november 27-e közötti időszakban 4 hallgatói csapat dolgozik 2 ipari esettanulmányon, ennek eredményeit mutatják be a november 27-én, 13 órakor kezdődő eseményen.