Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - 50 éves a speciális matematika tagozatos képzés az SZTE Gyakorló Gimnázium és Általános Iskolában

2019. november 19.

A Szegedi Tudományegyetem Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola tisztelettel meghívja Önt a speciális matematika tagozatos képzés 50. évfordulója alkalmából szervezett ünnepségére 2019. november 20-án, szerdán 15 órára. Helyszín: SZTE Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola (6722 Szeged Szentháromság u. 2.)

50 évvel ezelőtt, 1969-ben indult a speciális matematika tagozatos képzés, a matematikai tehetséggondozás szakmai műhelye a Szegedi Tudományegyetem Gyakorló Gimnázium és Általános Iskolában. A tagozat különlegessége, hogy az országban 7 ilyen képzési formájú iskola kapott engedélyt a képzés működtetésére. A november 20-i eseményen a jelenlegi diákok és tanárok mellett, jelen lesznek a tagozat egykori tanárai, az SZTE TTIK Bolyai Intézet képviselői. A rendezvényen immár 20. alkalommal adják át a Huhn András-díjat.