Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - SZTE és Limoges-i Egyetem együttműködés kettős diplomával

2020. július 08.

SZTE BTK és a Limoges-i Egyetem közötti együttműködés eredményeként a kettős diploma kiadásáról szóló megállapodás aláírási procedúrájára 2020. július 13-án, hétfőn 11 órára. Helyszín: SZTE BTK Dékáni Hivatal – Szeged, Egyetem u. 2.

A Szegedi Tudományegyetem BTK Francia Tanszéke szoros tudományos együttműködést ápol számos francia egyetemmel, köztük a dél-nyugat franciaországi Nouvelle Aquitaine régió egyik dinamikusan fejlődő egyetemével, a Limoges-i Egyetemmel. A személyes szakmai kapcsolatok nyomán kialakult tudományos együttműködésnek először a 2017-2018-ban az SZTE BTK Francia Tanszék és a limoges-i partner által elnyert, magyar-francia államközi megállapodás alapján működő Balaton-Hubert Curien program, majd 2017-től az SZTE EFOP 343.16 AP3 „Nemzetköziesítés” elnevezésű projektje adott intézményes keretet. A támogatások példaszerű felhasználása és a több éves intenzív előkészítő munka közös eredményeként a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara és a Limoges-i Egyetem eljutott a kettős diploma kiadásáról szóló megállapodás aláírásáig. Ennek köszönhetően az SZTE BTK Francia nyelv, irodalom és kultúra elnevezésű, kétéves MA-képzése végén a hallgatók mindkét egyetem diplomáját megkapják.

Az eseményre tisztelettel várjuk a sajtó képviselőit.