ceepus_napok_2021_csoportkep.jpg

CEEPUS napok az SZTE Mérnöki Karán

2021. október 06.

Egy hétig vendégeskedett több mint egy tucat külföldi oktató 2021.09.27-10.01-ig a Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Karán, amely a 2021/22-es tanévben, fennállásának 60. évfordulóját ünnepli. A 17 oktató a CEEPUS napokon keretében nemcsak a szakmai rendezvényeken, hanem az oktatásból is kivette a részét.

A CEEPUS Program egy a Közép- és Kelet-Európa országai közötti együttműködés, keretében rövid és hosszútávú hallgatói és oktatói mobilitásokra nyílik lehetőség. A mindenkori fogadó ország finanszírozásában részvevők tudományos, oktatási és szakmai ismeretek megszerzésére tehetnek szert az adott ország oktatási, üzleti és kulturális környezetében. Az SZTE Mérnöki Kar hálózati partnersége több mint 100 partneregyetemmel való, élő kapcsolati hálót jelent, jelentős lépéseket téve ezzel a nemzetköziesítés irányába.

A Szerbiából és Lengyelországból érkező külföldi oktatókat Dr. habil. Bíró István dékán, Dr. habil. Gál József, nemzetközi kapcsolatok dékánhelyettese, és Dr. Tanács Edit, az SZTE Nemzetközi Mobilitási Iroda vezetője köszöntötte.

Az SZTE Mérnöki Kara 8 CEEPUS hálózatban vesz rész, amellyel lefedi a teljes oktatási portfólióját. A hálózatok CEEPUS koordinátorai – Prof. Dr. Hodúr Cecilia, Dr. habil Bíró István, Dr. habil. Gál József, Dr. habil. Sárosi József – a pandemiát követő hallgatói és oktatói mobilitások lehetőségeiről egyeztettek. Céljuk továbbra is az, hogy az SZTE Mérnöki Kara országos szinten is kiemelkedően aktív szerepet töltsön be a CEEPUS Programban.

Kiemelték: örömükre szolgál, hogy partnerintézményeikben, illetve azok közreműködésével olyan lehetőségek nyílnak meg az SZTE hallgatói és oktatói előtt, amelyek beépíthetők a képzési programokba, mélyítve ezzel szakmai ismereteiket, gyakorlati kompetenciáikat. A vendégoktatók több napon keresztül tartottak angol nyelven órákat a mérnökhallgatóknak szakterületük témáiban, majd a hallgatók érdeklődő kérdéseire is válaszolt adtak.

A következő pályázati határidő 2021. október vége, ez lehetőséget biztosít a Szegedi Tudományegyetem hallgatóinak és oktatóinknak a külföldre való kiutazásra és egyben az ismeretszerzésre nemzetközi szinten, valamint a kompetenciacserére is. Az SZTE Mérnöki Kara a következő nemzetközi találkozót 2022 márciusára tervezi, ahová jelentős Erasmus és CEEPUS hallgatói és oktatói létszámot vár.

SZTEinfo - Pósa Tamara

Fotó: SZTE MK