2022. Február

IMG_20210610_103122

2022. február 07.

A rákkutatásban, a különböző megbetegedések diagnosztizálásában és a koronavírus-járvánnyal kapcsolatos kutatásokban is segítik az SZTE munkatársait azok a különleges műszerek, amelyek a HCEMM - Hungarian Centre of Excellence for Molecular Medicine, azaz a Magyar Molekuláris Medicina Kiválósági Központban kaptak helyet. Az eszközök használata magas szintű tudást igényel és egyedi vizsgálatokra ad lehetőséget.

Nyito_Kariko_video

2022. február 07.

Az egyetemi felvételi jelentkezési időszak 2022. február 15-én zárul. A finishez közeledve a döntés előtt álló középiskolásokat segíti, inspirálja videóüzenetével Karikó Katalin. A Szegedi Tudományegyetem alumnája és kutatóprofesszora 7 jó tanácsa kulcsot ad a sikerhez.

2022. február 07.

A Szegedi Tudományegyetem vezetői és öt karának képviselői egész napos workshopon vettek részt az Újvidéki Egyetemen. A 2022. február 2-án rendezett tanácskozás célja az Újvidéki Egyetem bekapcsolódása a EUGLOH projektbe, közös megoldások találása a globális egészségügyi problémákra.

kzsnyit

2022. február 07.

Pszichológiát tanul a Szegedi Tudományegyetemen a válogatott rövidpályás gyorskorcsolyázó, aki Pekingben már a harmadik olimpiáján képviseli Magyarországot, klubját és egyetemét. A téli ötkarikás játékok programjában most debütáló, vegyes váltó versenyszámban állhatott fel a dobogó harmadik fokára, így duplán is történelmet írt.

kgny

2022. február 07.

A Szegedi Tudományegyetem ebben a tanévben ünnepli Szegedre költözésének centenáriumát. Az elmúlt 100 év során számos egyedülálló könyv és eszköz került az intézmény birtokába és szolgálta a kutatást, oktatást. Közülük több is muzeális, egyedi és felbecsülhetetlen értékű. A Kiepert-glóbuszoknak is különleges a történetük.

Nyito_URAP

2022. február 04.

A Szegedi Tudományegyetem a legjobbak között szerepel a University Ranking by Academic Performance (URAP) rangsoron. A tudományos publikációk mennyisége és minősége alapján összeállított listára felkerülő tizenkét magyarországi egyetem közül a Szegedi Tudományegyetem a második helyen végzett.

borito_-_elelmiszerpazarlas

2022. február 04.

Amerikában és a fejlett országokban évente 110 kg élelmiszer végzi a szemétben. Magyarországon körülbelül 70 kg. Hogyan lehetne csökkenteni a számokat? Miként kerülhetnének az élelmiszerek a legkisebb veszteséggel a háztartásokba, az emberek asztalaira? – többek között erre a kérdésre keresték a választ az SZTE MGK munkatársai, akik védőfelszerelésben még kukákat is áttúrtak. A témáról és a projekt részleteiről Sipos Józsefet, az SZTE MGK címzetes egyetemi docensét kérdeztük.

257702276_4828934487193520_7200149984285128139_n

2022. február 03.

Már nemcsak önkéntes és kirendelt hallgatóival segíti a koronavírus járványügyi védekezést az SZTE ETSZK, hanem február elsejétől új PCR mintavételi állomás működik Újszegeden, a Népkert sori épületében.

Borze

2022. február 02.

A Szegedi Tudományegyetem, az Agro Talentis Cégcsoport és a régió Szakképzési Centrumai közösen rendezik meg a Gyakorlatorientált Képzési Börzét.

2022. február 02.

Tovább bővül az egyetemmel együttműködő középiskolák száma: ezúttal a szegedi gimnáziumok intézményvezetőivel egyeztetett a Szegedi Tudományegyetemet képviselő SZTE Junior Akadémia. A tizenkét iskola részvételével zajló igazgatói értekezlet célja az volt, hogy az egyetem által kínált képzések, ösztöndíjak és egyéb lehetőségek valóban eljussanak a középiskolásokhoz.

Hajnal_Tensiz-19

2022. február 01.

Hosszútávú együttműködést kötött a Szegedi Tudományegyetem és a Sportmánia Közhasznú Egyesület. A közös munka keretében erősödtek az egyetemi tenisz csapatok és infrastruktúrában is jelentősen előre lép az intézmény. Hosszú távon az amerikai ösztöndíj-modell létrehozása egész Magyarországon egyedülálló lehet.

Mero_Laszlo

2022. február 01.

A napokban ünnepelte 7. születésnapját a Mentor(h)áló és az IH Rendezvényközpont Pedagógiai esték című sorozata, mely az elmúlt 7 évben a dél-alföldi régió egyik legnépszerűbb esti sorozatává nőtte ki magát.

Inkubator_-1

2022. február 01.

A koraszülött csecsemők biztonságos szállítását segíti az a 7 millió forint értékű transzport inkubátor, amelyet az OTP Bank vásárolt az SZTE SZAKK Gyermekgyógyászati Klinika és Gyermekegészségügyi Központ Koraszülött Intenzív Osztályának a Humanitás Szociális Alapítvány közreműködésével.