2020. Szeptember

nyito_SZTE_2020

2020. szeptember 04.

A koronavírus-járvány terjedésének megelőzése és az egyetemi hallgatók egészségének megóvása érdekében szigorú intézkedések mellett kezdődik meg az oktatás 2020. szeptember 7-én, a Szegedi Tudományegyetemen. A tanévnyitó ünnepség elmarad, a gyakorlati órákat személyesen, az előadásokat a járványügyi szabályok betartásának függvényében jelenléti és online formában tartják meg.

2020. szeptember 03.

Magyar hallgatóknak, diplomásoknak, kutatóknak valamint tudományos fokozattal rendelkező főiskolai, egyetemi oktatóknak és kutatóknak is kínál németországi tanulmányi és kutatói ösztöndíjakat a Német Felsőoktatási Csereszolgálat (DAAD).

265 ágyas klinika

Látogatási tilalom az SZTE klinikáin
2020. szeptember 03.

A Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ minden betegellátó szervezeti egységében 2020. szeptember 3-tól látogatási tilalom van érvényben. A látogatási tilalom alól mentességet kizárólag a jogszabály által előírt esetekben adhat a szervezeti egység vezetője.

SZTE_THE_2021

2020. szeptember 03.

A 2020. szeptember 2-án közzétett Times Higher Education World University Rankings listán megtartotta tavalyi helyét az SZTE: továbbra is a 801-1000. helyen áll a felsőoktatási intézmény. A kutatás minősége alapján az SZTE a legjobb vidéki egyetem.

Alma_Mater_mentorprogram_2019

2020. szeptember 02.

Szeptember 7-ig várják a régi és az új mentorok jelentkezését a Szegedi Tudományegyetem Alumni Mentorprogramjába. Mentor lehet minden, a Szegedi Tudományegyetemen, vagy jogelőd intézményeiben végzett szakember, aki szívesen segítené a jelenlegi hallgatókat szakmai kérdésekben.

2020. szeptember 02.

Kiemelkedő eredménnyel zárta mind páros, mind egyéni versenyszámban a budapesti Asztalitenisz Bajnokságot dr. Varga Csaba Koppány, az SZTE ÁJTK hallgatója. Az SZTE Sportnagykövete és páros társa, Zakar Kristóf, egészen a döntőig meneteltek.

bemeneti_meres_2020

2020. szeptember 02.

Tudd meg, milyen hatékonyan tanulsz és a többiekhez képest mennyire fejlettek a hatékony tanuláshoz nélkülözhetetlen képességeid! Válassz időpontot a Coospace-n, majd augusztus 31. és szeptember 20. között két alkalommal gyere el a TIK-be megoldani a teszteket.

futonyito
2020. szeptember 02.

Negyedik alkalommal rendezik meg a “Kétlábon vagy kétkeréken a Gyermekklinikáért” jótékonysági kerékpár-, és futóversenyt, szeptember 5-én. A nevezésekből befolyt összegből a Szegedi Gyermekklinikának vásárolnak eszközöket a szervezők.