2018. Szeptember

Kiemelt_Semmelweis

2018. szeptember 06.

Szoborállítással és előadásokkal tiszteleg Semmelweis Ignác emléke előtt, az „első igazi klinikai tudós” születése 200. évfordulója alkalmából a Szegedi Tudományegyetem. Az „anyák megmentőjének” mellszobrát fölállították az SZTE ÁOK szülészeti klinika Semmelweis utcai főbejáratánál, illetve hamarosan fölavatják a WHO genfi székházában is.

Kiemelt_szabadegyetem_2018_osz

2018. szeptember 05.

Az SZTE Szabadegyetem megújuló sorozatában, 2018. szeptember 12. és december 5. között, a szegedi universitas és három további tudományos műhely 11 jeles képviselője a nemzeti értékeinkkel, történelmi sorsfordulóinkkal kapcsolatos legfrissebb kutatási eredményeket osztja meg a „szabadművelődés” iránt érdeklődőkkel.

IMG_6650-001

2018. szeptember 05.

Szeptember 10-én, azaz jövő héten hétfőn kezdetét veszi a nagy sikerű Pedagógiai Esték őszi szemesztere. Az SZTE JGYPK Mentor(h)áló Központja és az IH Rendezvényközpont közös szervezésében 11 izgalmas előadást hallhatunk.

nyito_MKB

2018. szeptember 04.

Kedvezményes számlavezetési csomagot és egyéb banki konstrukciókat vehetnek igénybe a Szegedi Tudományegyetem munkavállalói annak az együttműködési megállapodásnak köszönhetően, amelyet 2018. szeptember 4-én írt alá az SZTE vezetése és az MKB Bank Zrt. képviselői.

Több mint 200 külföldi hallgató érkezett a Szegedi Tudományegyetemre az

ERASMUS+ és Kreditmobilitási Program révén. A hallgatók, akik 17 országból érkeztek, egyetemünk 10 karán tanulnak. Az őszi szemeszterben egyébként összesen 1350 külföldi hallgató iratkozik be az SZTE-re.

2018. szeptember 04.

A Szegedi Tudományegyetem Szegeden és Hódmezővásárhelyen mintegy 300 programmal várja az érdeklődőket a Kutatók Éjszakáján. Szeptember 28-án, pénteken délutántól késő éjszakáig az óvódásoktól a felnőttekig minden korosztály talál érdekes programot. A tudományt és a kutatói életpályát népszerűsítő eseménysorozaton máskor nem látogatható helyek nyílnak meg a látogatók előtt.

Kiemelt_EU-dij_BG

2018. szeptember 03.

279 pályamunka közül választotta ki és díjazta az Európai Bizottság által megbízott szakmai grémium dr. Berki Gabriellának, az SZTE ÁJTK Munkajogi és Szociális Jogi Tanszék adjunktusának, az európai betegmobilitással foglalkozó munkáját.

2018. szeptember 03.

Z. Karvalics László, az SZTE BTK Kulturális Örökség és Humán Információtudományi Tanszékének docense 2018 júniusától két évre az ENSZ oktatási, tudományos és kulturális szervezete Információt mindenkinek programja 8 fős Bureau-jának tagja, Magyarország és a Közép-és Kelet-európai Választócsoport képviseletében. Korábban (2006-2010 között) már két cikluson keresztül betöltötte ezt a posztot.

kiemelt_tanevbyito_20180901

2018. szeptember 01.

A nemzeti hagyományok ápolásának jelentőségéről és az értelmiséggé válás összetettségéről is szó esett a hazai felsőoktatási intézmények 2018-2019. tanévét megnyitó, a Szegedi Tudományegyetemen rendezett ünnepségen. Az SZTE új rektora, a kormány két képviselője és Szeged polgármestere köszöntötte az elsőéves hallgatókat.