2017. Június

kiemelt_innovaciosnap

2017. június 02.

Az ELI Science Parkról és a járműipari trendekről tartott előadást Palkovics László felsőoktatási államtitkár az SZTE Innovációs Napján, amelyen az intézmény stratégiai megállapodást kötött az Audi Hungaria Zrt.-vel. A délutáni szekcióüléseken az innovációs ökoszisztémáról és a járműipari kutatásokról is tanácskoztak.

2017. június 01.

Három könyvheti rendezvény közül kettő kötődik a Szegedi Tudományegyetemhez – derült ki a 2017. június 6-16. közötti szegedi programkínálatból. A 88. Ünnepi Könyvhéten sem csak a tudomány népszerűsítéséből vállal részt az SZTE.

2017. június 01.

A Szegedi Egyetemi Színház társulata a Budapesten megrendezett Magyar Művek Szemléjén adta elő Pintér Béla darabját, a Démon Gyermekeit. A szakmai zsűri arany fokozatúra minősítette az előadást.

2017. június 01.

Mindenkinek arra van ideje, amire szeretné – vallja Szabados Ágnes. Az RTL Klubhírműsorvezetője, az SZTE BTK óraadó tanárát, olvasásnépszerűsítő kampányáról kérdeztük, amelynek címe: „Nincs időm olvasni”.

2017. június 01.

A fémvegyületek kémiai sajátságait és biológiai szerepét több tudományág szemszögéből is tanulmányozzák a Szegedi Tudományegyetem kutatói. A daganatos betegségek, továbbá az idős kori elbutulással járó biológiai leépülés, illetve a genetikai rendellenességek gyógyításában a fémionok alkalmazásának hatásosságát javítja, módszereit fejleszti az SZTE által irányított projekt, amelyet a Széchenyi 2020 program több mint 878 millió 900 ezer forinttal támogat.