2014. Szeptember

2014. szeptember 02.

A Szegedi Tudományegyetem hallgatói kedvezménnyel válthatnak bérletet a Szegedi Nemzeti Színház előadásaira. Az új évadban 14 előadást tűznek műsorra a Nagyszínházban és a Kisszínházban.

sagvari_evnyito_tik_kiemelt

2014. szeptember 02.

Az állandóság és a haladás jegyében ünnepelte a 60. tanévnyitóját a Szegedi Tudományegyetem Ságvári Gyakorló Gimnázium 2014. szeptember 1-jén. Átadták a Ságvári Emlékérméket és megfejtették a „ságvárizmus” lényegét.

2014. szeptember 02.

Az SZTE ÁJTK Nemzetközi és Regionális Tanulmányok Intézete (NRTI) a Bethlen Gábor Alaptól kapott támogatás segítségével speciális nemzetpolitikai képzési programot indít a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karán.

2014. szeptember 02.

A megyei III. osztályban szereplő egyetemi gárda szívesen fogadja soraiba az érdeklődő fiatalokat.

2014. szeptember 02.

A Szegedi Ifjúsági Napokon – amely 2014. augusztus 31-én zárta kapuit – összesen 78 ezer látogató fordult meg az Újszegedi Partfürdőn. Azok, akik nem csupán a programokra voltak kíváncsiak, a Civilek utcájában számos izgalmas programon vehettek részt.

osszegyetemi_gt_kiemelt

2014. szeptember 02.

Az SZTE Egyetemi Hallgatói Önkormányzat egyik legnagyobb rendezvénye, az összegyetemi gólyatábor a nyár utolsó napjaiban, 2014. szeptember 4–6. között nyújt feledhetetlen szórakozási és ismerkedési lehetőséget a Tisza-parti universitas újdonsült elsőseinek. Az egyetemi gólyatáborra tekintettel 2014. szeptember 5. (péntek) az elsőéves nappali tagozatos hallgatók számára rektori szünet.

kulfoldi_hallgatok_kiemelt

2014. szeptember 01.

Magyar, angol és német nyelven tettek fogadalmat a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi, illetve Fogorvostudományi Karán a gólyák.