2013. Február

2013. február 11.

Tudós a középiskolások között – Bagyinka Csaba biofizikus tart előadást február 13-án 14 óra 15 perctől az SZTE gyakorló gimnáziumában.
2013. február 11.

Mi köze a Hulladéktörvénynek a biogázhoz? Szakmai megbeszélést tartanak 2013. február 14-én a biogáz ipari fejlődése iránt érdeklődők az EDF-DÉMÁSZ székházban.

2013. február 11.

Közel öt évig élt az angliai Prestonban a csongrádi Tapodi József, aki a Szegedi Tudományegyetemen végzett rajz szakon. Akril képeit az SZTE Ady téri épületeinek közelében, a Nyugi kertben mutatja meg először a szegedi közönségnek.

2013. február 11.

A Szegedi Tudományegyetem tehetséges hallgatói támogatása céljából hívta életre a Szegedi Tehetséggondozó Tanácsot, mely számos módon törekszik a tehetséges hallgatók támogatására – az alapítvány munkáját bárki segítheti adója 1 százalékának felajánlásával.

2013. február 11.

Tízéves a Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Kar Gyógyszerfelügyeleti Intézete. Ebből az alkalomból ünnepi ülést rendeztek a karon február 8-án, amelyen a 70. életévét betöltő Paál Tamás professzort, az intézet első vezetőjét is köszöntötték.

2013. február 11.

A Szent-Györgyi Albert Agóra Informatóriuma a Szegedi Tudományegyetem disszeminációs tereként jött létre, vagyis kifejezetten alkalmas az egyetemi projektek, kutatások eredményeinek terjesztésére.

nyilt_nap_szuloi2

2013. február 09.

Felvételizők és szüleik, érdeklődő alsóbb éves középiskolások, a mester szakos képzések iránt érdeklődő egyetemisták a Szegedi Tudományegyetem február 9-i nyílt napján. A 11 órakor kezdődő szülői értekezlet és felvételi tájékoztató iránt is óriási az érdeklődés. Az SZTE nyílt napról folyamatosan tudósítunk.

honlap_kezdo

2013. február 07.

A Szegedi Tudományegyetem módosította a felvi.hu-n megjelenő mester szakjai államilag támogatott helyeinek számát. Helyi adminisztrációs hiba miatt jelent meg a Felvételi Tájékoztatóban téves adatsor. Immár az SZTE Dékáni Kollégiumának döntését tükrözi a szegedi mesterszakok korrigált listája.

2013. február 07.

Az irodalom fontos eszköze a lét megismerésének – vallja Pál József komparatista. Az irodalomtörténésszel, a szegedi egyetem professzorával 60. születésnapi köszöntőjét követően beszélgettünk családról, művészetről, mesterről, munkáról, kihívásokról és tervekről.

2013. február 06.

Az SZTE JGYPK Szakképzési Központ alkalmazott fotográfus képzésén végzett hallgatók képeiből nyílt tárlat a Szent-Györgyi Albert Agórában. A kiállítás megnyitóján a képzésről is kérdeztük az iskola oktatóit.

tudomany

2013. február 05.

2013. február 6-án indul, május 8-án zárul a Szabadegyetem – Szeged sorozat XI. szemesztere. A kívülállók körében is népszerű tudománynépszerűsítő előadások a programon részt vevő hallgatók számra krediteteket hoznak.

2013. február 04.

Megújult a szegedi egyetem döntéshozó testülete. Az SZTE Szenátusa 2013. február 4-i ülésén megjelent a felsőoktatási helyettes államtitkár.

2013. február 04.

Sok évtizedes gyakorlati tapasztalatai révén, egy sokszereplős oktatási projekt résztvevője lett a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara.

SZTE_nyiltnap_2011

2013. február 01.

A Dugonics téri főépületben sorra kerülő rendezvényen a felvételizők és szüleik, valamint az érdeklődő alsóbb évesek választ kaphatnak valamennyi, a felsőoktatást érintő kérdésükre.