A Magyar Egyetemi–Főiskolai Sportszövetség (MEFS) 2026. május 7-én tartotta éves közgyűlését a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem Athén termében. Az eseményen a Szegedi Tudományegyetem hat-fős küldöttséggel (dr. Petrovszki Zita, dr. Tokodi Margaréta, Ördög Nóra, Ocskó Tímea, Katona Zsolt, Fekete György) képviseltette magát, és két SZTE-s szakember is rangos elismerésben részesült.
A közgyűlésen a hallgatói sport fejlesztéséért végzett kiemelkedő munka elismeréseként adták át a MEFS díjait.
MEFS Csik Ferenc Ezüstplakettje az Egyetemi-Főiskolai Sportért kitüntetést kapott
Ördög Nóra Eszter tanárnő, aki több évtizede dolgozik a testnevelés és az egészséges életmód népszerűsítéséért. Az elmúlt tíz évben az SZTE Sportközpont oktatójaként segíti a hallgatók mozgáskultúrájának és egészségtudatosságának fejlődését.
MEFS Elek Ilona Emlékérem az egyetemi sport támogatásáért elismerésben részesült

Ocskó Tímea
Ocskó Tímea tanárnő, aki aktív szerepet vállal az SZTE sportéletének szervezésében. Több egyetemi program – köztük az „SZTE Mozdulj!” és az „SZTE 100” – megvalósításában is közreműködött, hozzájárulva az egészségtudatos és aktív egyetemi közösség erősítéséhez.

Az SZTE ezúton is gratulál a díjazottaknak, és további sikeres munkát kíván számukra!
Nyitóképen az SZTE-s díjazottak.