Dobóczky Zsolt fotóművész képeiből nyílik kiállítás Hatvan meg a piXel címmel a Szegedi Tudományegyetem Egyetemi Tavasz kulturális programsorozatában 2026. május 26-án, 18 órakor az egyetem rektori épületének földszinti átriumában.
Dobóczky Zsolt matematika-fizika szakos tanár, villamosmérnök, fotóművész a Szegedi Szakképzési Centrum Déri Miksa Műszaki Technikum és Szakgimnázium tanára, a Magyar Alkotóművészek Országos Egyesületének (MAOE) Fotóművészeti Tagozatának tagja, a Hídépítők Egyesületének tiszteletbeli tagja. Kiállításának meghívójában így invitálja a közönséget: „Ilyenkor arról szokás írni, mit láthatunk a kiállításon, mit várhatunk és mit nem. Ennek a tárlatnak nem célja régi anyagok bemutatása. Ehelyett új légifotókat, tájképeket, életképeket, valamint meglepetésként egy új témakör képeit mutatom be a közönségnek.”
A kiállítást megnyitja: Szabó András Prima-díjas képzőművész, művészetpedagógus.
A kiállítás megtekinthető július 31-ig, munkanapokon 08.00–20.00 óráig.
SZTE Info