Négy SZTE-s hallgatót is díjazott a DUE Médiahálózat a 2026-os Országos Ifjúsági Sajtófesztiválon. A DUE Tehetségkutató Diákmédia Pályázatra jelentkezők közül a legtehetségesebb médiával foglalkozó fiatalokat jutalmazták.
A DUE Médiahálózat által szervezett Országos Ifjúsági Sajtófesztiválon adták át a DUE Tehetségkutató Diákmédia Pályázat díjait. Az eseményen a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és médiatudomány szakos hallgatóit is jutalmazták.
„Az év tematikus diákrádiósa, tematikus diákrádiója, tematikus diák podcastje” kategória felsőoktatásban tanuló díjazottjai közül első helyezett lett Bisztriczki Sára, a második helyezést pedig Szloboda Erna nyerte el.
„Az év diák-videóújságírója” kategória felsőoktatásban tanuló második helyezettje Nagy Norbert, harmadik helyezettje pedig Örkényi Zoé lett.
A DUE Médiahálózat célja, hogy összefogja az iskolai diáklapokat és diákrádiókat, az újságírói pályára készülő általános és középiskolásokat, a kommunikáció szakos hallgatókat, a pályakezdőket, és általában a média iránt érdeklődő fiatalokat, illetve segítőiket.
SZTEinfo