IMG_4608

SZTE Prezilimpia kari forduló és országos döntő a GTK-n

2022. május 16.

A Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kara adott otthont 2022-ben az SZTE Prezilimpia országos döntőjének – a prezentációs verseny az SZTE GTK, az SZTE Junior Akadémia, valamint a szegedi Ezabeszéd Toastmasters Retorika Klub jóvoltából valósult meg a tavaszi félévben.

Az országos döntőt a kari fordulók előzték meg, amelyet az SZTE GTK-n, május 5-én tartottak. A kari fordulón indulók közül LeThi Thanh Mai, az SZTE GTK hallgatója első helyezést ért el, így képviselhette magát és az intézményt a végső megmérettetésen.

IMG_4552

A versenyzőknek egy minimum 6, maximum 8 perces prezentációt kellett bemutatniuk „Nagy múltú iskolák, XXI. századi oktatás” témakörében - a döntőre való egyéni felkészülésben mentorok segítették a munkájukat. A verseny minden évben egy remek lehetőség az egyetemi hallgatók számára, hogy összemérjék társaikkal prezentációs készségüket.

IMG_4507

Az országos döntőre május 11-én a Szent-Györgyi Albert Agóra Informatoriumban került sor. A döntőbe jutott hallgatók önkéntes jelentkezés alapján a „Prezentációs karaoke” versenyszámban is kipróbálhatták magukat.

A prezentációs versenyen 10 hallgató indult, amelynek során az előre megtervezett, precíz felkészülés utáni, nyilvános beszédkészség került előtérbe, míg a karaoke-n 7 fő vett részt, akiknek a rögtönzési képességüket kellett bizonyítaniuk - mindkét versenyszámban magyarul és angolul is szerepeltek a versenyzők.

Az országos döntő zsűrije:

• Kárász Anna, olimpiai és világbajnok kajakozó, közgazdász;
  • Dr. Kardos Mária, a Goodwillpharma tulajdonosa, kommunikációs igazgató, orvos;
  • Balog Dóra, az SZTE Junior Akadémia oktatásszervezője;
  • Tápler Zita, beszédmentor, a Szegedi Toastmasters Club képviselője volt.

honlapra_kis_meret-20220516T075123Z-001
A versenyen készült fotók a galériára kattintva érhetők el.

A Prezentációs verseny győztesei:

1. LeThi Thanh Mai - GTK
  2. Pavlo Burdiak - ÁJTK
  3. Neha Nagbhushan Rao – SZAOK

Különdíjasok:

Kovács Kincső - TTIK

Medgyesi Csanád - ÁJTK

A Prezentációs karaoke győztesei:

1. Kovács Kincső - TTIK
  2. Le Thi Thanh Mai – GTK