facebook_ad_copy_17

A maximális támogatási összeget nyerte el a Nemzeti Tehetség Program keretében az SZTE Mezőgazdasági Kar Tudományos Diákköri Tanácsa

2022. május 18.

A SZTE Mezőgazdasági Kara 3.410.000 Ft-ot nyert a Nemzeti Tehetség Program keretében „A Tudományos Diákköri műhelymunka, a hozzá kapcsolódó kutatások és rendezvények támogatása” című pályázatára.

A pályázat elsődleges célja a hallgatók tudományos kutatómunkájának támogatása és a kari Tudományos Diákköri Konferencia megszervezése, de ezen kívül számos programmal és kiegészítő kurzussal készül a Kar hallgatóinknak.

Az idei NTP pályázati kiírás fő irányvonala a digitális kompetenciák elmélyítését szolgáló, élmény- és felfedezés központú, komplex tehetséggondozó program összeállítása volt, így az SZTE MGK is ehhez igazította a pályázati programját. A Kar 2019 óta biztosít lehetőséget a középiskolások számára, hogy megmérettessék magukat a TDK-n. Ez idő alatt közel 30 középiskolás versenyzőjük volt. Az egyetemisták közül pedig évente legalább 15 hallgató nevez be a TDK-ra.

Tehetséggondozó programjaik során a fókuszt a modern agráriumra helyezik és tapasztalataik szerint ez működik is, hiszen évről évre emelkedik a felvett hallgatók száma.

A teljes cikk az SZTE Mezőgazdasági Kar honlapján ide kattintva olvasható.

SZTEsajtó