Nyito_Kariko_Katalin_eloadast_tart_oiviedoi_forumon_20211021

Karikó Katalin ma veszi át a „spanyol Nobel-díjat” – Nézze az SZTE közösségi médiafelületein az Asztúria Hercegnője Díj ceremóniáját!

2021. október 22.

A spanyol királyi család jelenlétében ma, 2021. október 22-én este adják át az Asztúria Hercegnője Díjat Karikó Katalinnak, a – többek között – Széchenyi- és Lasker-díjjal is kitüntetett világhírű biokémikusnak, a Szegedi Tudományegyetem alumnájának.

Nézze meg a University of Szeged Facebook oldalán a Szegedi Tudományegyetem polgáraival együtt, ahogy ma 18 óra 30 perctől átveszi a „spanyol Nobel-díjnak” is nevezett kitüntetést Karikó Katalin, az mRNS-alapú technológia orvosi alkalmazását felfedezéseivel megalapozó tudós, az SZTE díszdoktora!

Kariko_Katalin_oiviedoi_forumon_20211021_j

Az egész hetet Asztúria Hercegség fővárosában töltötte Karikó Katalin. Oviedóban az úgynevezett Díjhéten is a tudományt népszerűsítette a Covid-19 járvány megfékezésére hivatott modern vakcinák gyors kifejlesztéséhez hozzájáruló kutató. Ezekről az ismeretterjesztő és motiváló programokról beszámolt az SZTE Hírportálja, az University of Szeged a Facebook és Twitter felületeken is.

Kariko_Katalin_eloadast_tart_oiviedoi_forumon_2_202122_j

Ismeretterjesztő előadást tartott például Oviedo lakosainak is Karikó Katalin. A tegnap esti fórum fotói itt megtekinthetők.

Kariko_es_kutatotarsai_oviedoi_forumon_20211022

Az Asztúria Hercegnője Díj átadó ünnepségének ceremóniáját a University of Szeged Facebook oldalon közvetíti a Szegedi Tudományegyetem. A „spanyol Nobel-díjnak” is nevezett kitüntetés gálájáról készült felvétel ma, 2021. október 22-én 18 óra 30 perctől elérhető a közszolgálati Televisión Española (TVE) csatornáról és az alábbi linkről: https://www.fpa.es/multimedia-en/live-streaming

SZTEinfo – Ú. I.

Fotók, forrás: Fundación Princesa de Asturias

További információ:

A „tudomány királynőjeként” ünneplik Spanyolországban az Asztrúria hercegnője-díjas Karikó Katalint

Korábban írtuk Karikó Katalin díjairól:

Az őssejt-hősök között is köszöntötték Karikó Katalint

Hat új gyöngyszem került Karikó Katalin díj-sorozatába a Nobel-hét előtti napokban

Influenszerekkel is beszélgetett Karikó Katalin, a Dr. Paul Janssen-díjas tudós

Karikó Katalin a francia Grande Médaille-díjat is elnyerte

A „Másnaposok” sztárjával együtt ünnepelték Karikó Katalint, aki már „Arany Ludat” is kapott

Karikó Katalin és kutatótársa megkapja az „amerikai Nobel-díjnak” nevezett Lasker-díjat is

Személyesen vette át az amerikai Albany-díjat Karikó Katalin és két kutatótársa

Az mRNS-terápia „csodafegyverét” fejlesztő Karikó – Türeci – Şahin kutatói hármas díjai

A világ 100 legbefolyásosabb embere között Karikó Katalin, az SZTE alumnája

Karikó Katalint a legjobb japán magánegyetem a Keio Orvosi Tudományos Díjjal tünteti ki

Karikó Katalinnak és kutatótársának ítélték oda a „tudományos Oscar-díjat”

Karikó Katalin átvette a Reichstein-érmet, ezzel „a Nobel-díj tágas előszobájába lépett”

Karikó Katalin a Nobel-díj előszobájában: kutatótársával együtt elnyerte a Horwitz-díjat

Karikó Katalin a szíve szerint kinek adná a róla elnevezett új ösztöndíjat?

A rangos amerikai Rosenstiel-díjat is elnyerte Karikó Katalin

Az SZTE díszdoktori címet adományoz dr. Karikó Katalinnak, az egyetem öregdiákjának