weboldal_nyito_gyogyszereszet

EUGLOH szimpózium a nanomedicináról

2021. június 25.

Öt európai egyetem tudósai tanácskoznak a gyógyszerésztudomány fejlesztéseiről.

A EUGLOH szövetség (Université Paris-Saclay, Lund University, Ludwig-Maximilians-Universität München, Universidade do Porto és a Szegedi Tudományegyetem együttműködése) a globális egészség interdiszciplináris kutatása és a kutatási eredmények széleskörű bemutatása mellett kötelezte el magát, és a globális egészség kihívásaira keresi a választ a közös tudományos hozzáértés és az öt egyetemen rendelkezésre álló kutatási eszközök segítségével.

A szövetség első nanomedicina konferenciájára 2021. június 28-án kerül sor. Az online esemény a Paris-Saclay Egyetem szervezésében látja vendégül az öt európai egyetem szakértőit, akik a nanomedicina különböző aspektusaival foglalkoznak: az anyagokkal, a tervezéssel, a preklinikai és klinikai alkalmazásokkal, valamint a szabályozással. A szimpóziumon a Szegedi Tudományegyetem is képviselteti magát, a Gyógyszerésztudományi Kar vezető és junior kutatói, Prof. Dr. Csóka Ildikó, Dr. Ambrus Rita és Dr. Katona Gábor tartanak előadást.