IMG_4761-2

A Szegedi Tudományegyetem közleménye

2021. január 08.

A Szegedi Tudományegyetem a következő, 2021-2024. közötti időszakra vonatkozó most készülő Intézményfejlesztési Terve keretében vizsgálja az intézmény lehetséges, legoptimálisabb működési modelljeit, figyelembe véve a „Fokozatváltás a felsőoktatásban” című, az ágazat jövőjét meghatározó stratégiai alapdokumentumban foglalt célokat is.

A Dékáni Kollégium egyhangúan támogatja a tárgyalások megkezdését a lehetséges új működési modell kialakításáról, jelenleg a belső egyeztetések és a kérdéskör vizsgálata zajlik.

Az állami finanszírozású képzések típusát, összetételét, nagyságrendjét a működési modell esetleges megújítása nem befolyásolja, ugyanakkor az egyetem számára előnyökkel járhat.

Az intézményi javaslatról szóló döntés megszületéséig, a megjelenő információk kapcsán további nyilatkozatot a Szegedi Tudományegyetem nem kíván tenni, arról az egyetemi polgárokat az egyetem tájékoztatja.