szte_the_20202

A Szegedi Tudományegyetem közleménye

2020. szeptember 24.

A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) a hvg.hu-n 2020. szeptember 23-án megjelent, „77 szegedi egyetemi tanár írta alá a Színművészetit támogató nyilatkozatot” című cikkel kapcsolatban az alábbi tájékoztatást adja.

A cikkben hivatkozott dokumentumot a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar 240 oktatójának kevesebb mint harmada írta alá. Az SZTE ahogyan mindig, most is tiszteletben tartja munkavállalóinak jogát a szabad véleménynyilvánításra. Fontos azonban kiemelni, hogy egyetlen egyetemi kar oktatóinak távolról sem egységesen elfogadott állásfoglalása nem tükrözi, nem tükrözheti az SZTE hivatalos álláspontját. A Szegedi Tudományegyetem más intézmények belügyeibe nem kíván beavatkozni.