nyito

Felvételi zárlat az SZTE Belgyógyászati Klinika és Kardiológiai Központ Szívsebészeti Osztályán

2020. szeptember 26.

A Szegedi Tudományegyetem felvételi zárlatot rendelt el a Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Belgyógyászati Klinika és Kardiológiai Központ Szívsebészeti Osztályán koronavírus megjelenés miatt.

A Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Belgyógyászati Klinika és Kardiológiai Központ Szívsebészeti Osztályán koronavírus megjelenése miatt - a rutin eljárásrendnek megfelelően - kezdeményeztük a felvételi zárlatot, mely elrendelésre került. A klinikán már kezelt betegek ellátása biztosított. Új szívsebészeti betegeket nem fogadunk.

Az új betegek fogadására addig, amíg a pozitív vagy kontakt kollégák visszatérnek, a Nemzeti Népegészségügyi Központ négy másik Centrumot jelölt ki. Mind az SZTE-n bennfekvő, mind az újonnan felvételre kerülő szívsebészeti betegek ellátása biztosított.

Új beteget az SZTE akkor fogad, amikor az ismételt szűréseken (dolgozók és bennfekvő betegek) mindenki negatív lesz. Ezt követően kérvényezzük a feloldást. Ennek előrelátható időpontja jövő hét elejére, közepére tehető.