globe

SZTE a Föld körül – Új célt tűztek ki az SZTE Mozdulj! versenyben

2020. május 06.

Három hét alatt már több mint 25 ezer kilométert tettek meg a Szegedi Tudományegyetem hallgatói. Az SZTE Sportközpont SZTE Mozdulj! versenye 2020. április 13-án indult. A harmadik hét után pedig új célt tűztek ki a verseny szervezői: 2020. május 18-ig virtuálisan megkerülni a Földet.

Az SZTE TTIK Algériába, az SZTE MK Oroszországba, az SZTE ETSZK pedig Grönladra jutott el három hét alatt az SZTE Mozdulj! virtuális versenyben. Az SZTE Sportközpont célja az volt, hogy a digitális oktatás alatt is mozgásra bírja az egyetem hallgatóit, azonban három hét után úgy tűnik már egy nagyobb cél teljesítése sem lehetetlen. Már csak kevesebb, mint 20 ezer kilométer szükséges ahhoz, hogy az SZTE megkerülje a Földet, természetesen virtuálisan.

szte_mozdulj

Az SZTE Mozdulj! versenyben már három hete gyűjtik a kilométereket az SZTE hallgatói. A tabellát még mindig az SZTE TTIK vezeti 4310 kilométerrel. A második helyen sem történt változás az első héthez képest, az SZTE MK hallgatói ugyanis már 3783 kilométert tettek meg a versenyben. Az SZTE ETSZK hallgatói azonban belehúztak, és feltornázták magukat a dobogó utolsó helyére: 3451 kilométerükkel már eljutottak a grönlandi Ittoqqortoormiit-ig is. Nem sokkal csúszott le a dobogóról az SZTE BTK, 3065 kilométerükkel szorosan az ETSZK nyomában vannak. Az SZTE ÁOK kicsit lelassult, de 2882 kilométerükkel már Marokkóig jutottak. Az SZTE JGYPK is veszített kezdeti lendületéből, 2354 kilométerrel jelenleg Gibraltárnál tartanak. Őket követi az SZTE GYTK 1886 kilométerrel, és az SZTE ÁJTK 1595 kilométerrel. Az SZTE GTK hallgatói 1231 kilométert tettek meg, mellyel már Máltáig eljutottak. A sereghajtók között nem történt változás, az SZTE FOK hallgatói 510 kilométert tettek meg, így jelenleg Bukarestig jutottak. Az SZTE BBMK hallgatói a harmadik hét során majdnem megháromszorozták teljesítményüket, azonban az eddig megtett 216 kilométer még csak Miskolcig volt elég. Az SZTE MGK hallgatói úgy tűnik feladták a versenyt, az első heti 26 kilométerük változatlan maradt a harmadik hét végére is.

SZTE_mozdulj-1-3

Az egyéni eredményeket tekintve a nők között egy BTK-s hallgató volt a legeredményesebb, a három hét alatt összesen 902 kilométert tett meg. Őt követi egy ETSZK-s hölgy 827 kilométerrel, harmadik helyen pedig jelenleg egy GYTK-s hallgató áll 725 kilométerrel. Éppen hogy lecsúszott a dobogóról a harmadik hét végén egy ÁOK-s hallgató, aki 511 kilométert tett meg összesen. A férfiak között egy MK-s hallgató vette át az irányítást, 1056 kilométerrel ő áll az első helyen. Őt követi két JGYPK-s tanuló, akik közül a második helyen álló 773, míg a harmadik helyen álló 502 kilométert tett már meg. Negyedik helyen jelenleg egy ÁOK-s hallgató áll 478 kilométerrel.

A SZTE Sportközpont SZTE Mozdulj! versenyébe bármilyen önerővel hajtott eszközzel nevezhetnek a vállalkozó szelleműek. Az SZTE hallgatói 2020. április 13. és május 18. között a CooSpacre tölthetik fel képernyőfotóikat a megtett kilométerekről, mellyel versenybe szállhatnak a Leghosszabb távot teljesítő kar és a Leghosszabb távot teljesítő hallgató címért is.

Korábban írtuk:

Már több mint 7000 kilométert tettek meg az egyetem hallgatói

Melyik kar jut messzebbre? – Versenyre hív a Sportközpont!