IMG_20200207_101028

Gazdatalálkozót szervezett az SZTE Mezőgazdasági Kara

2020. február 12.

Hatalmas érdeklődés kísérte az SZTE MGK által szervezett gazdatalálkozót, amelyen a mezőgazdasági drónok szerepéről tanácskoztak.

A precíziós mezőgazdaság irányítási rendszeréhez nagy mennyiségű bemenő információra lesz szükség a jövőben méghozzá olcsón, és ezt jelentős részben drónokkal gyűjtik majd. A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karán futó precíziós agrárgazdálkodási szakmérnök képzésben kiemelt szerepet kap a drónok alkalmazása. Erre támaszkodva az országban első alkalommal gazdásztalálkozót szerveztek, melynek célja a mezőgazdasági drónhasználattal kapcsolatos hazai tapasztalatok összegzése volt.

Gazdatalalkozo_MGK
Képgaléria a rendezvényről.

Több, mint 20 szakmailag kiemelkedő előadót hallgathatott meg a gazdatalálkozó közel 160 résztvevője. Az előadásokat látványos drónbemutató követte. Az érdeklődés olyan nagy volt, hogy az eredeti helyszínt kinőtte a rendezvény, így a Hód-Mezőgazda Zrt. konferenciatermében tartották meg.